بازتاب نیوز

تا دوماه آینده، روند استملاک بخش های سوم چهارم وپنجم پروژه قیصار- لامان، تکمیل خواهد شد

٢٣ اسد ١٣٩٩ مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

کابل، افغانستان: سرپرست وزارت فواید عامه؛ عدم تکمیل بودن دیزاین، تکمیل نشدن روند استملاک، ضعف مدیریت قرار دادی و دوام کار ماین پاکی در سال های گذشته و همچنان نا امنی را، از دلایل عمده عقب مانی کار پروژه سرک قیصار- لامان در ولایت بادغیس، عنوان کرد.

یما شمس، که در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری، صحبت می کرد، افزود: در ماه های اخیر روند استملاک بخش اول پروژه قیصار- لامان تکمیل گردیده و کار استملاک وقیمت گزاری بخش دوم آن در جریان است.

او افزود بخش های سوم، چهارم وپنجم این پروژه به طول ۱۵۱ کیلومتر، تثبیت ملکیت وقیمت گذاری شده که به زودی کار آن از اداره محلی تکمیل وبه وزارت فرستاده خواهد شد تا در زمینه اقدام صورت گیرد.

سرپرست وزارت فواید عامه گفت: تلاش می شود که تا دوماه آینده، روند استملاک بخش های سوم چهارم وپنجم این پروژه تکمیل گردد.

آقای شمس، در مورد پیشرفت های اخیر در پروژه قیصار- لامان گفت در حال حاضر کار دو بخش از این پروژه به قرار داد، داده شده است. بخش اول این پروژه، از لامان تا شهر قلعه نو، مرکز ولايت بادغيس، به طول۳۴ کيلومتر و با هزینه ۳۶ میلیون دالر امریکایی، با شرکت هندی IVRCLقرار داد گردیده و کار آن تا اکنون بیشتر از ۵۲ درصد پیشرفت دارد.

به گفته آقای شمس، بخش دوم پروژه ساخت سرک قیصار- لامان، از مرکز قلعه نو تا ولسوالى قادس ولایت بادغيس، به طول ۴۸ کيلومتر وبا هزینه حدود ۵۰ میلیون دالر امریکایی، با شرکت چینایی "چنداو" قرارداد گردیده و کار آن تا اکنون بیشتر از ۴۰ درصد پیش رفته است.

سرک قیصار-لامان از شاه رگ های اصلی سیستم زیربنایی ترانسپورتی افغانستان و تکمیل کننده سرک حلقوی کشور می باشد که سمت شمال را به غرب وصل می‌ کند.
این سرک از یک قسمت دره لامان آغاز و از طریق مرکز قلعه نو، به دره بوم ولسوالی مقر ولایت بادغیس و بلاخره به ولایت فاریاب وصل و پایان می یابد.
###

لینک اصلی: http://www.gmic.gov.af/dari/press-releases2/4240-2020-08-13-10-57-30

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

آخرین خبر ها:

Loading