بازتاب نیوز

درگیری یک عضو شورای ولایتی کابل با باشنده‌گان محل برسر ساخت خانه

٢٣ اسد ١٣٩٩ طلوع نیوز

جنجال بر سر ساخت یک خانه در کابل منجر به درگیری فزیکی میان یک عضو شورای ولایتی کابل و یکی از باشنده‌گان محل شد.

در یک نوار تصویری که از این رویداد پخش شده، دیده می‌شود که فواد صدیقی، عضو شورای ولایتی کابل پس از مشاجره لفظی بر سرساخت یک خانه در ناحیۀ چهارم پایتخت، رفیق صدیقی، رییس عامل تلویزیون خورشید را به سیلی می‌زند.

رفیع صدیقی می‌گوید که او به دلیل مخالفت با ساخت خانه‌یی که به گفتۀ او غیرقانونی در کنار خانۀ شان ساخته می‌شود از سوی فواد صدیقی لت‌وکوب شده‌است: «از این‌که نمی‌توانستم در خانه زنده‌گی کنم و زنده‌گی برای دشوار می‌شد در صورت اعمار این بلند منزل بنأ من مانع این کار شدم.»

اما فواد صدیقی، عضو شورای ولایتی کابل می‌گوید که او نقش میانجی را برای ازمیان برداشتن اختلاف بر سر ساخت این خانه را داشت: «در این قضیه چرا اینقدر ماجراجویی خلق شده؟ و چرا به حکومت شکایت نکرد؟»

سمیع الله سمسور، رییس ناحیه چهارم شهرداری کابل می‌گوید که ساخت این خانه مشکل قانونی دارد، اما در این کوچه بلند منزل‌های دیگری نیز ساخته شده‌اند: «ساختمان به‌شکل غیرقانونی است. بربنیاد قانون باید چهل درصد ساحه را برای ساحه سبز بگذارند و شصت درصد ساحه را اعمار کنند اما این کار در این ساختمان رعایت نشده.»

با این حال، پولیس کابل می‌گوید که دربارۀ این ماجرا تاکنون شکایت رسمی به آنان نرسیده‌است.

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/درگیری-یک-عضو-شورای-ولایتی-کابل-با-باشنده‌گان-محل-برسر-ساخت-خانه

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading