بازتاب نیوز

وزارت دفاع: درباره ادعای بدرفتاری نیروهای امنیتی با اجساد طالبان تحقیق می‌کنیم

٢٤ اسد ١٣٩٩ جمهور نیوز

وزارت دفاع: درباره ادعای بدرفتاری نیروهای امنیتی با اجساد طالبان تحقیق می‌کنیم
وزارت دفاع ملی می‌گوید که ویدئویی را که نشان می‌دهد افرادی که ظاهرا لباس نظامی ارتش کشور به تن دارند و با اجساد منسوب به گروه طالبان بدرفتاری کرده‌اند را به گونه جدی تحقیق و بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزارت دفاع ملی در اعلامیه‌ای گفته که وزارت دفاع ملی از ویدیوی نشر شده در رسانه‌های اجتماعی که نشان می دهد، ظاهرا نیروهای امنیتی با اجساد برخورد نامناسب دارند، آگاه شده است.

در اعلامیه آمده که وزارت دفاع ملی این موضوع را به گونه جدی تحقیق و بررسی می کند و اگر ثابت گردد که این افراد منسوبین اردوی ملی افغانستان هستند با متخلفین مطابق قوانین نافذه جمهوری اسلامی افغانستان، برخورد خواهد شد.

وزارت دفاع ملی تاکید کرده که رهبری این وزارت پیوسته به تمام منسوبین اردوی ملی تاکید نموده تا تمام قوانین نافذه جمهوری اسلامی افغانستان و قوانین بین‌المللی جدا رعایت کنند.

در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شده، مشخص نیست این اتفاق در کجا و چه زمانی ثبت شده است.

در این کلیپ ویدیویی حدود 15 نفر که لباس نظامی به تن دارند، در کنار یک موتر نظامی با چهار جسد دیده می‌شوند و با تبر به جان اجساد افتاده‌اند. این افراد هم به فارسی و هم به پشتو صحبت می‌کنند.

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌ای این حرکت را "وحشیانه" خوانده و از نهادهای حقوق‌بشری بین‌المللی خواسته است تا این موضوع را پیگیری کنند.

در این اعلامیه طالبان گفته شده که این اتفاق در ارغنداب ولایت زابل رخ داده است.

خبرگزاری جمهور- کابل
 
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/130542/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading