بازتاب نیوز

جشن استقلال پاکستان زیر سایه کرونا

٢٤ اسد ١٣٩٩ جمهور نیوز

جشن استقلال پاکستان زیر سایه کرونا
به گزارش جمهور، پاکستانی‌ها امروز جمعه ۱۴ اوت (۲۴ اسد)، هفتاد و چهارمین سالگرد استقلال کشورشان را درحالی جشن می‌گیرند که وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا آیین‌های ملی و مردمی به این مناسبت را تحت تاثیر قرار داده و دولت پاکستان همچنان از مردم خود می‌خواهد تا با پایبندی جدی به تمهیدات کرونایی، جلوی هرگونه موج جدید شیوع این ویروس را بگیرند.

بیست و سوم اسد (۱۴ اوت) روز استقلال پاکستان و فردا شنبه بیست و پنجم اسد (۱۵ اوت) نیز روز استقلال هند است.

شبه قاره هند در سال ۱۹۴۷ (۱۳۲۶ شمسی) از استعمار انگلستان رهایی یافت و مسلمانان در بخش غربی و شرقی هند، پاکستان را تشکیل دادند.

بعدها در سال ۱۳۵۰ به دلیل اختلافات و جنگ‌های داخلی، پاکستان شرقی با عنوان بنگلادش از پاکستان غربی که اکنون پاکستان نامیده می‌شود، جدا و مستقل شد.

هر چند هند و پاکستان در یک روز از انگلستان مستقل شدند اما تاریخ استقلال در این دو کشور یک روز با یکدیگر اختلاف دارد.

براساس گزارش امروز رسانه‌های پاکستان، وضعیت فعلی ناشی از شیوع کرونا و همچنین آنچه که دولت این کشور مراقبت از روند کنترل این ویروس می‌خواند، موجب شد تا جشن‌های ملی و مردمی سالروز استقلال این کشور به صورت محدود در شهرهای مختلف از جمله اسلام‌آباد برگزار شود.

برگزاری آئین گرامیداشت روز ملی پاکستان با شلیک ۳۱ گلوله در شهر اسلام‌آباد (پایتخت فدرال) و شلیک ۲۱ گلوله توپ در چهار ایالت این کشور -در مراسمی نمادین برای ادای احترام به کشته شدگان جنبش آزادی پاکستان و افرادی که جان خود را در طول مبارزه علیه تروریسم در این کشور از دست دادند- آغاز شد.

«عارف علوی» رئیس جمهوری و «عمران خان» صدراعظم پاکستان امروز هفتاد و چهارمین سالروز آزادی کشورشان را به مردم تبریک گفتند.
 
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/130549/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading