بازتاب نیوز

راهپیمایی و حمایت جمعی از جوانان از نیروهای امنیتی در بامیان

٢٤ اسد ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

راهپیمایی و حمایت جمعی از جوانان از نیروهای امنیتی در بامیان
ده‌ها تن از جوانان و فعالان مدنی در ولایت بامیان طی یک گردهمایی و راهپیمایی، حمایت‌شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اعلام کردند.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -بامیان: این جوانان که به حمایت از نیروهای امنیتی کشور گرد هم آمده بودند، در یک راهپیمایی از آغاز تا انتهای شهر بامیان از دست داشتن دولت پاکستان در ناامنی افغانستان اعتراض کرده و با شعارهای مرگ بر پاکستان این مسیر را طی کردند.

محمد امین بلاغی از برگزارکننده‌های این گردهمایی به خبرگزاری صدای افغان آوا گفت: "هدف از این گردهمایی این است که نظام کنونی حفظ شود و تلاش‌هایی را که گروه طالبان با پشتیبانی دولت پاکستان مبنی بر انحلال نیروهای امنیتی کشور دارد، از محور گفتگوهای صلح حذف گردد."

به گفته وی دولت افغانستان نباید اجازه بدهد تا کشور پاکستان در امور داخلی ما اظهار نظر کرده و از طریق طالبان در مورد انحلال یا غیر انحلال اردوی ملی افغانستان تصمیم بگیرند.

محمد حسن فهیم از اشتراک کننده‌های این گردهمایی گفت: "نا امنی‌های افغانستان و وضعیت موجود در کشور، همه از دخالت‌های بی مورد و سیاست‌های مداخله‌جویانه پاکستان در تبانی با دولت آمریکا است و نباید دولت افغانستان به عنوان یک دولت مستقل اجازه مداخله برای دیگر کشورها را بدهد. طالبان که مهره پاکستان و آمریکا می‌باشند تلاش دارند تا اردوی ملی را منحل سازند و ما امروز به حمایت از نیروهای امنیتی و محکومیت دخالت‌های پاکستان به اینجا آمده‌ایم."

اعتراض کننده‌ها با سر دادن شعارهای مرگ بر پاکستان، این کشور را پناهگاه امن برای طالبان و القاعده یاد کرده و پاکستان و دولت آمریکا را عاملان اصلی جنگ ۴۰ ساله در افغانستان دانستند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/216720/راهپیمایی-حمایت-جمعی-جوانان-نیروهای-امنیتی-بامیان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading