بازتاب نیوز

مخالفت فلسطینیان با عادی شدن روابط امارات و اسرائیل

٢٥ اسد ١٣٩٩ طلوع نیوز

مقام‌های امارات، ایالات متحده و اسرائیل در یک بیانیه مشترک گفته‌اند که امارات و اسرائیل، روابط دیپلوماتیک ایجاد می‌کنند و به دنبال همکاری خواهند بود.

محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی در صفحه تویترش نگاشته‌است که کشورش با اسرائیل همکاری خواهد کرد تا برای ایجاد روابط دو جانبه، یک نقشه راه ساخته شود.

بربنیاد گزارش‌ها، اسرائیل موافقت کرده‌است که در بدل این کار، از گرفتن سرزمین‌های بیشتر فلسطینی خودداری کند؛ اما نخست وزیر اسرائیل این موضوع را رد می‌کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل می‌گوید: «در طرح من برای گسترش حاکمیت اسرائیل به یهودا و سامره، در همکاری کامل امریکا هیچ تغییری نیامده‌است. من به این کار متعهد استم و این موضوع هنوز روی میز است.»

اما، فلسطینیان با این کار امارات مخالف استند.

سازمان آزادی بخش فلسطین یا فتح می‌گوید که تنها پشتیبانی از موقف فلسطین می‌تواند مانع غصب زمین‌های فلسطینان از سوی اسرائیل شود، نه این کار امارات.

واصل ابو یوسف، یک عضو بلندپایه سازمان آزادی‌بخش فلسطین گفت: «فکر می‌کنم که امارات باید از مردم فلسطین و از موقف کشورهای عرب پشتیبانی می‌کرد، نه این‌که فلسطینیان را از پشت خنجر بزند.»

حازم قسام، سخن‌گوی جنبش حماس در غزه نیز افزود: «این توافق‌نامه به سود مردم فلسطین نیست؛ بل به سود رژیم صهیونیست است. این رفتار امارات به اسرائیل جرأت می‌دهد که حقوق فلسطینیان را بگیرد و به جنایت در برابر آنان ادامه دهد.»

هرچند اسرائیل با کشورهای عرب حوزۀ خلیج فارس روابط دیپلوماتیک ندارد، تمامی آنان ایران را یک تهدید می‌دانند و روابط بازرگانی دارند.

لینک اصلی: https://tolonews.com/index.php/fa/world/مخالفت-فلسطینیان-با-عادی-شدن-روابط-امارات-و-اسرائیل

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading