بازتاب نیوز

گشت‌‎زنی و تغییر رنگ موترهای هواداران هفته شهید در کابل، ممنوع اعلام شد

١٨ سنبله ١٣٩٩ مرکز خبرنگاری تحقیقی پیک

کابل – ۱۷ سنبله ۱۳۹۹خ.
گزارش‌گر: روح‌الله ارمان

کمیسیون برگزاری مراسم بزرگداشت از هفته‌‎ی شهید، امروز اعلام کرد که با اخلال کننده‌‎گان نظم عامه در روز برگزاری این مراسم، برخورد جدی و قانونی خواهد شد.
این کمیسیون در هم‌آهنگی با بنیاد شهید احمدشاه مسعود، اعلامیه‌‎ی شش ماده‌‎یی را منتشر کرده و به نیروهای امنیتی دستور داده‌‎است که با متخلفان باید، با جدیت قاطع برخورد نمایند.
در بخشی از این اعلامیه آمده‌‎است که هیچ‎‌کس حق گشت‎‌‌وگذار با موترهای شیشه‌‎‌سیاه، بی‎‌‌پلیت و اسناد و تغییر رنگ را در جاده‌‌‎های شهر ندارد.
هم‌چنان در بخش دیگری ازاین اعلامیه افزوده شده که هیچ‌‎‌کس حق گشت‎‌‌وگذار با لباس نظامی، جنگ‌‎افزار، موتر دولتی و فیرهای خودسر در شهر را ندارد و نمی‌‎تواند امنیت و نظم عامه را برهم بزند.
درهمین‌‎حال، بنیاد شهید احمدشاه مسعود نیز در صفحه‌‎ی فیس‎‌بوک خود، از همه‌‎ی هواداران و عزاداران این روز خواسته‌‎است که به‌‎منظور خیر و ثواب و به‌‎خاطر خوشنودی روح شهید، به‌‎جای گشت‎‌زنی‎‌ها و اخلال نظم عامه، به مرکزهای اهدای خون رفته و داوطلبانه دراین کارزار سهم بگیرند.
اعلامیه‎‌ی کمیسیون برگزاری مراسم بزرگداشت از هفته‌‎ی شهید، درحالی هشدار می‌‎دهد که همه‌‎ساله دراین روز شماری از هواداران هفته‌‎ی شهید با کاروان موترهای رنگ‌‎شده، پرچم‎‌های غیردولتی و جنگ‎‌افزارهای سبک‎‌وسنگین، به گشت‎‌زنی در جاده‌‎ها پرداخته و در برخی مواردهم، سبب آزار و اذیت و حتا کشتن و زخمی‎‌شدن شهروندان نیز شده‌‎است.
بربنیاد گزارش‌‎ها، سال گذشته افزون‎‌بر آزار و اذیت برخی از شهروندان، یک افسر گارنیزون شهر کابل ازسوی افراد مسلح کاروان عزاداران شهید با فیر گلوله به قتل رسید.

لینک اصلی: https://paykreports.com/گشت‎زنی-و-تغییر-رنگ-موترهای-هواداران/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز خبرنگاری تحقیقی پیک

آخرین خبر ها:

Loading