بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی، اعتمادنامه های سفرای جدید ایتالیا و هالند را پذیرفت

٢٢ سنبله ١٣٩٩ ریاست جمهوری افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز اعتمادنامه های ویتوریو سندالی و خانم کایسلیا دییودورا ویجرز سفرای جدید کشورهای ایتالیا و هالند را طی مراسم های جداگانه تشریفاتی پذیرفت.

در این مراسم ها، ابتدا رئیس جمهور از حمایت های دوامدار ایتالیا و هالند از افغانستان با ثبات، پروسۀ صلح، نیروهای امنیتی و دفاعی، برنامه های انکشافی افغانستان و اتصال منطقوی، ابراز قدردانی کرد.

رئیس جمهور گفت که ما با کشورهای ایتالیا و هالند روابط عمیق داریم و از تلاش های آنان بخاطر گسترش و تعمیق این روابط، تشکر می کنیم.

رئیس جمهور غنی از فعالیت های شفاخانه های ایمرجنسی، موقف گیری های اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن و سازمان ناتو برای یک افغانستان باثبات و مردم سالار، تشکر کرد.

در مقابل سفیر ایتالیا گفت که ما به حمایت های دوامدار از افغانستان تعهد داریم و از پروسۀ صلح حمایت می کنیم و به کمک های خویش با افغانستان در چوکات اتحادیه اروپا و سازمان ناتو، ادامه می دهیم.

سفیر هالند گفت که ما در چند محور از  جمله تقویت حاکمیت قانون، حقوق بشر، نقش قوی زنان و حضور آنان در حکومت و همچنان برنامه های انکشافی و پروسۀ صلح، حمایت های خویش را از افغانستان ادامه می دهیم.

سفرای مذکور ضمن اینکه بر حفاظت از ارزش ها و پیشرفت های ۱۹ سال گذشته، تاکید ورزیدند، گفتند که حکومت افغانستان گام های اساسی را در پروسۀ صلح برداشته و انتظار داریم که مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان به زودی آغاز گردد.#  

لینک اصلی: https://president.gov.af/da/?p=25820

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از ریاست جمهوری افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading