بازتاب نیوز

درخواست شورای امنیت برای کاهش چشمگیر خشونت ها در افغانستان

٢٦ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

درخواست شورای امنیت برای کاهش چشمگیر خشونت ها در افغانستان
شورای امنیت سازمان ملل متحد در نشست روز گذشته با تمدید ماموریت سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان به مدت یک سال دیگر، از طرفین خواستند تا با ایجاد اعتماد خشونت ها را به صورت چشمگیری کاهش دهند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته (سه شنبه) قطعنامه ای را با اتفاق آرا در استقبال از آغاز مذاکرات بین الافغانی تصویب کرد.
 
این قطعنامه که ماموریت سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان را برای یک سال دیگر تمدید کرد. همچنین در این قطعنامه از طرف‌های مذاکره‌کننده خواسته شده تا در ادامه اقدامات برای ایجاد اعتماد، خشونت را به گونه چشمگیر کاهش دهند.
 
این در حالیست که نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره کنندۀ جمهوری افغانستان روز گذشته (سه شنبه) در توییترش نوشت که روسای هر دو هیات سفارشات شان را در مورد نهایی سازی طرزالعمل و تقسیم اوقات گروه تماس ارایه کردند تا پس از آن روی اجندای نشست کار شود.
 
مراسم افتتاحیه مذاکرات بین دولت افغانستان و گروه طالبان شنبه گذشته در قطر آغاز شد. این نخستین بار است که نمایندگان حکومت افغانستان و طالبان برای ختم جنگ و تامین صلح، با هم وارد مذاکرۀ رو در رو می‌شوند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/218982/درخواست-شورای-امنیت-کاهش-چشمگیر-خشونت-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading