بازتاب نیوز

مأموریت یوناما در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید شد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ سلام وطندار

نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل گفته که شورای امنیت سازمان ملل متحد، مأموریت یوناما را در افغانستان برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

بر اساس خبرنامۀ نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد که امروز چهارشنبه، بیست‌وششم سنبله نشر شد، ادامه مأموریت یوناما طی قطع‌نامه‌یی با اکثریت آرا تمدید شده است.

عادله‌ راز، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، در نشست شورای امنيت این سازمان که به‌منظور تصويب قطع‌نامه تمديد مأموريت یوناما برگزار شده، گفته است: «تمديد مأموريت يوناما به اتفاق آرا، پیامی کاملاً واضح و آشکار مبنى بر حمایت شورای امنیت از افغانستان در این زمان حساس گفت‌وگوهای صلح و ايستادن جامعه جهانی در كنار افغانستان جدید دارد.»

نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل ابراز امیدواری کرده که مذاکرات صلح منجر به ختم جنگ و برقرای صلح با عزت شود.

او تأکید کرده که مردم افغانستان خواستار برقرای صلحی اند که در آن حقوق اساسی شهروندان، جمهوریت، آزادی بیان، دست‌آوردهای دو دهۀ اخیر حفظ شود.

ادامه مأموریت یوناما در افغانستان پس از آن تمدید می‌شود که روز گذشته افغانستان در انتخابات «کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل متحد» برای یک دوره چهار ساله (۲۰۲۱ – ۲۰۲۵)، به‌عنوان عضو این کمیسیون انتخاب شد.

از زمان عضویت افغانستان در سازمان ملل، این نخستین‌بار است که افغانستان عضویت این کمیسیون را به دست می‌آورد.

یوناما یا هیأت معاونت ملل متحد در افغانستان، مجموعه و ائتلاف سیاسی است که در سال ۲۰۰۲ از سوی شورای امنیت سازمان ملل به درخواست دولت افغانستان، شکل گرفت. هدف این مجموعه کمک به دولت و مردم افغانستان برای برقراری صلح است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=57385

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading