بازتاب نیوز

پامپئو: مذاکرات بین‌الافغانی دشوار است اما هزینه‌های آمریکا را کاهش می‌دهد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در نشست مجازی که به میزبانی شورای آتلانتیک برگزار شده بود، با اشاره به مذاکرات بین‌الافغانی گفت: در حال ارائه نتایجی هستیم که هزینه‌های ناشی از تلفات و مالیات دهندگان آمریکایی را کاهش می‎دهد و خطر برای واشنگتن را نیز می‌کاهد.

درحالی که شمار نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان نیز رو به کاهش است، پامپئو افزود: در حال حاضر کمتر از 200 نفر از اعضای القاعده در افغانستان باقی هستند.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تصریح کرد که مذاکرات دولت افغانستان و طالبان "دشوار" خواهد بود.

پامپئو پیش از این نیز گفته بود که چالش اصلی در مذاکرات بین‌الافغانی مسئله دولت آینده افغانستان و توافق تقسیم قدرت است.

به گفته وی، موضوع تقسیم قدرت و تشکیل دولت آینده محور مذاکرات است.

آمریکا برای خروج کامل نیروها از افغانستان تا سال 2021 شرط گذاشتمعاون اشرف غنی: هیچ معامله‌ای درباره نظام افغانستان با طالبان نمی‌شودنخستین گفت‌وگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان/ دستورکار شامل چیست؟

وزیر خارجه آمریکا همچنین با مشروط کردن خروج کامل نیروها از افغانستان اظهار داشت که دولت افغانستان و طالبان نباید اجازه حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی را در خاک افغانستان بدهند، برای موفقیت مذاکرات تلاش کنند و دو طرف نیز برای جلوگیری از تلاش‌ها برای تخریب روند صلح مسئول هستند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/26/2350002/پامپئو-مذاکرات-بین-الافغانی-دشوار-است-اما-هزینه-های-آمریکا-را-کاهش-می-دهد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading