بازتاب نیوز

لولوة الخاطر: قطر وارد روند سازش با اسراییل نمی‌شود

٢٦ سنبله ١٣٩٩ جمهور نیوز

alaraby
alaraby لولوة الخاطر سخنگوی وزارت خارجه قطر در مصاحبه‌ای گفت که قطر به همسایگان خود برای برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم اسراییل نخواهد پیوست.
او به خبرگزاری بلومبرگ گفت که این اقدام از سوی قطر تا زمانی که مناقشه فلسطینیان با اسرائیل حل نشود، صورت نخواهد گرفت و سازش نمی‌تواند راه‌حلی برای پایان این مناقشه باشد.
سخنگوی وزارت قطر افزود: «ریشه مشکل فلسطینی‌ها ارتباطی به سازش ندارد، ریشه این بحران به شرایط بسیار سختی بر می‌گردد که فلسطینی‌ها در آن به سر می‌برند. مردمی که کشور ندارند و تحت اشغالگری زندگی می‌کنند.»
این سخنان در حالی است که هیأت‌های بحرین و امارات که از دو روز پیش در واشنگتن به سر می‌برند، قرار  است امروز در کاخ سفید توافق سازش با رژیم اسراییل را به طور رسمی امضاء کنند.
سخنگوی وزارت خارجه قطر در بخش دیگری از سخنان خود به بحران قطر با دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرداخت و گفت که در صورت پایان محاصره سه ساله قطر، می‌توان به سرعت به سمت پایان این بحران پیش رفت و در حال حاضر تلاش‌های کویت برای حل و فصل این موضوع به جایی نرسیده است.»
لولوة الخاطر بدون توضیح بیشتری گفت که در ماههای گذشته رفت و آمدهایی برای حل این بحران صورت گرفته و در هفته‌های آینده نیز احتمال بروز اتفاقات جدید وجود دارد اما سخن گفتن از رخدادی جدید زود است.
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/131629/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading