بازتاب نیوز

کریم خلیلی: از صلح با عزت، عادلانه و پایدار حمایت می‌کنیم

٢٦ سنبله ١٣٩٩ جمهور نیوز

کریم خلیلی: از صلح با عزت، عادلانه و پایدار حمایت می‌کنیم
محمد کریم خلیلی رئیس پیشین شورای عالی می‌گوید از صلحی عزتمندانه، عادلانه و پایدار در افغانستان حمایت می‌کند تا خون بزرگانی که در این راه شهید شده‌اند به هدر نروند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ آقای خلیلی امروز چهارشنبه (26 سنبله ) در مراسم هفتمین دور رونمایی از برخی آثارعلمی شهید برهان‌الدین ربانی "شهید صلح" در کابل صحبت می‌کرد گفت:"فرصت که امروز برای تامین صلح پیش آمده ثمره خون به ناحق ریخته شده شهید صلح می‌باشد".

آقای خلیلی گفت:" ما میراث‌دار خون هزاران شهید هستیم که برای افغانستان به دور از تعصب، بی‌عدالتی و دیگر پدیده‌های منفی تلاش کرده‌اند و فرصت امروز که مخالفین در زیر یک سقف جمع شده‌اند و در رابطه به صلح بحث می‌کنند، به این سادگی بدست نیامده است".

وی با بیان اینکه نشست دوحه بدون شک ثمره خون بزرگان است گفت:" ما طرفدار صلح هستیم در این راه بزرگترین قربانی را نیز داده‌ایم و از نشست دوحه حمایت می‌کنیم با قید اینکه منجر به تامین صلح عزتمندانه، عادلانه و پایدار شود".

آقای خلیلی گفت:" به هیچ وجه اجازه نمی دهیم که در گفتگو‌‎های صلح خون بزرگان ما به هدر بروند امروز مردم حساس و آگاه اند و خون شهدا و مردم؛ مسوولیت خیلی سنگین را به دوش ما گذاشته است".

رییس پیشین شورای عالی صلح گفت:" تنها راه برقراری صلح پایدار و عزتمندانه، تداوم راه شهدا و بزرگان است که برای یک افغانستان به دور از تعصب و بی‌عدالتی مبارزه کرده اند و خون داده‌اند و ما هم آماده هستیم که در این راه قدم بگذاریم".

گفتنی است که نشست افتتاحیه برای آغاز مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان به روز شنبه برگزار شد؛ پس از آن دوطرف یک گروه کاری ایجاد کردند تا روی آجندای مذاکرات کار کنند.

محمدرقیب فیاض- خبرگزاری جمهور
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/131627/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading