بازتاب نیوز

آلمان ۱۵۰۰ پناه‌جو می‌پذیرد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

دولت آلمان، اعلام کرده است، تصمیم دارد ۱۵۰۰ پناه‌جویی که در جزیره‌ی لسبوس یونان، پس از آتش‌سوزی اردوگاه پناه‌جویان موریا، بی‌خانمان شده‌اند را، بپذیرد.

خبرگزاری رویترز، نوشته است که هورشت زیهوفر، وزیر داخله‌ی آلمان، طرح پذیرش پناه‌جویان را به آنگلا مرکل، نخست وزیر این کشور، سپرده و بانو مرکل نیز، آن را تأیید کرده است.

این طرح، قرار است سه‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده، در پارلمان آلمان، از سوی اعضای محافظه‌کار مخالف پذیرش پناه‌جویان، مورد بررسی قرار بگیرد.

دولت آلمان، گفته است که این طرح، تنها شامل پناه‌جویان ساکن جزیره‌ی لسبوس نیست؛ بلکه پناه‌جویان سایر جزایر یونان را نیز، در بر می‌گیرد. پناه‌جویانی پذیرفته می‌شوند که پیش از این، درخواست پناهندگی‌شان بررسی شده باشد و اولویت به خانواده‌هایی داده می‌شود که فرزند دارند.

پیش از این، فیلیپ لمبرتس، نماینده‌ی پارلمان اروپا و رییس مشترک اتحاد آزاد سبزها، به یورونیوز، گفته بود که اراده‌ای برای حل مشکل پناه‌جویان وجود ندارد، در حالی که اتحادیه‌ی اروپا، توانایی این کار را دارد.

یونان، اولین مقصد برای رسیدن به اروپای غربی، برای مهاجران خاورمیانه و شمال آفریقا است. در حال حاضر، ۳۰ هزار پناه‌جو در جزایر یونان به سر می‌برند که تنها بیش از ۱۲ هزار پناه‌جو در اروگاه موریا، در جزیره‌ی لسبوس زندگی می‌کردند و پس از آتش‌سوزی، اکنون بی‌خانمان شده‌اند.

ارودگاه پناه‌جویان موریا، هفته‌ی گذشته آتش گرفت و کاملا سوخت. پناه‌جویان این اردوگاه، پس از آتش‌سوزی، بی‌جا شدند. بیش از ۷۰ درصد پناه‌جویان این اردوگاه را افغان‌ها تشکیل می‌دهند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/germany-accepts-asylum-seekers/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading