بازتاب نیوز

طالبان: هیچ کشور خارجی نباید در روند صلح افغانستان دخالت کند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

طالبان: هیچ کشور خارجی نباید در روند صلح افغانستان دخالت کند

«محمدنعیم وردک» روز چهارشنبه در توئیتی نوشت : طالبان به هیچ کسی اجازه نمی دهد که از خاک افغانستان به عنوان سنگر علیه دیگران استفاده کنند.
وردک افزود: گروه طالبان ملزم به رعایت توافقنامه امضاء شده بین طالبان و آمریکایی‌ها است و آمریکا با متحدان خود نیز باید با مسئولیت در این رابطه رفتار کنند.
سخنگوی گروه طالبان تأکید کرد :جنگ این گروه برای قدرت نیست بلکه  در مقابل اشغال و برای آزادی افغانستان و نظام اسلامی بوده است و به دیگران اجازه نمی دهیم که ثبات، امنیت و استقلال افغانستان را تهدید کنند و درعین حال اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه دیگران  نیز نخواهیم داد.
وردک گفت: رییس تیم مذاکره کننده طالبان نشست کنونی را فرصت مناسب برای حل جنگ ۴۰ ساله این کشور می داند و تاکید کرده که باید در فضای امن به مذاکرات ادامه دهیم.
«احمدنادر نادری» سخنگوی هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان هم در صفحه فیسبوک خود نوشت: رییسان هر دو هیأت در نشست دیروز سخنرانی کردند و در باره نهایی کردن دستورالعمل ها و فعالیت گروه تماس نظرات خود را در باره برنامه‌های صلح مطرح کردند.
نادری افزود: در موارد مطرح شده  اجماع نظر وجود دارد و رییسان هر دو طرف تأکید کردند که در جریان مذاکرات شکیبایی و بردباری به کار گرفته شود.
همزمان با آغاز مذاکرات صلح  بین افغانستانیدر دوحه قطر در دو روز گذشته چشم و گوش افغان‌ها به دنبال مذاکرات رسمی و نتایج گفت وگوهای صلح است.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/218990/طالبان-هیچ-کشور-خارجی-نباید-روند-صلح-افغانستان-دخالت-کند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading