بازتاب نیوز

بی‌جاشده‌گان فاریاب: به دلیل نبود سرپناه کودکان‌ بیمار شده‌اند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ سلام وطندار

شماری از بی‌جاشده‌گان ولسوالی‌های فاریاب می‌گویند، به دلیل نبود سرپناه و جای مناسب کودکان‌شان بیمار شده‌اند. این بی‌شده‌گان چندی پیش در نتیجۀ افزایش ناامنی‌ها از هفت ولسوالی به ویژه ولسوالی‌های قیصار و خواجه‌سبزپوش به شهر میمنه، مرکز این ولایت آواره شده‌اند.

‌‌سراج‌الدین و روزی‌قل، دو تن از این بی‌جاشده‌گان به سلام‌وطندار می‌گویند، با دست‌خالی فرار کرده‌اند و به دلیل سردی هوا و نبود سرپناه، کودکان‌شان سینه‌وبغل شده‌اند. آنان می‌گویند، حکومت محلی و نهادهای مربوطه تا‌کنون به وضعیت بی‌جاشده‌گان رسیده‌گی نکرده‌اند.

عبدالمجید، یکی از بی‌جاشده‌گان ولسوالی قیصار می‌گوید، در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان، چندین هاوان بر خانۀ‌شان برخورد کرده و اعضای خانواده‌اش کشته شده‌اند.

سیدمسعود یعقوبی، سرپرست فرماندهی پولیس فاریاب نیز وضعیت این بی‌جاشده‌گان را اسفبار می‌خواند و خواهان توجه جدی دولت در این زمینه است.

اما غلام‌فاروق محمدی، رئیس مهاجران فاریاب در بارۀ بیماری کودکان این بی‌جاشده‌گان اظهار بی‌خبری می‌کند. آقای محمدی می‌پذیرد که این بی‌جاشده‌گان در بخش‌ سرپناه و مواد خوراکی مشکل دارند. او می‌افزاید که هفتۀ آینده روند توزیع کمک به آنان آغاز خواهد شد.

در حال حاضر در هفت ولسوالی فاریاب جنگ جریان دارد و از این ولسوالی‌ها حدود 3 هزار خانواده به شهر میمنه آواره شده‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=57392

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading