بازتاب نیوز

در دو انفجار در تخار و کندز دست کم ۲۰ تن کشته و زخمی شدند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ دويچه وله

مقام های محلی ولایت تخار امروز چهار شنبه (۱۶ سپتمبر/۲۶ سنبله) اعلام کردند که در نتیجه انفجار یک ماین جاسازی شده در یک موتر سایکل در ولسوالی کلفگان این ولایت، دو غیرنظامی کشته شده اند و ۱۲ تن دیگر زخم برداشته اند.

 خلیل اسیر، سخنگوی پولیس تخار به دویچه وله گفت که این انفجار در نزدیکی یک دکان گاز فروشی رخ داده است. به گفته سخنگوی پولیس تخار در پی این انفجار بالون های گاز نیز آتش گرفته اند که بیش از ۲۰ دکان در بازار ولسوالی کلفگان حریق شده است.

 همزمان با این مقام های محلی ولایت کندز نیز گفته اند که ۶ نیروی امنیتی در یک حمله طالبان در این ولایت کشته شده اند.

بیشتر بخوانید: «در آغاز گفتگوها با طالبان، برآتش بس تأکید خواهیم کرد»

عصمت الله مرادی، سخنگوی والی کندز می گوید حوالی ساعت ۸ شب گذشته طالبان بر پاسگاه های نیروهای امنیتی در بندر کندز و خواجه غار ولسوالی دشت ارچی حمله کردند که درنتیجه ۶ نیروی امنیتی جان باخته است. به گفته مرادی در این درگیری ها به طالبان نیز تلفات وارد شده است. مسئولیت این رویداد ها را تاکنون هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

این درگیری ها و انفجار ها همزمان با ادامه گفتگو های صلح میان نمایندگان حکومت افغانستان و طالبان در قطر، رخ داده اند. تا کنون در جریان گفتگو ها روی آتش بس و کاهش خشونت ها توافق نشده است.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/در-دو-انفجار-در-تخار-و-کندز-دست-کم-۲۰-تن-کشته-و-زخمی-شدند/a-54944366?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading