بازتاب نیوز

یوناما ماموریتش را یک سال دیگر در افغانستان تمدید کرد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

شورای امنیت سازمان ملل متحد، مأموریت هیأت معاونت این سازمان در افغانستان (یوناما) را برای یک سال دیگر تمدید کرده است.

نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل گفته است که شورای امنیت سازمان ملل این تصمیم را روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۵ سنبله) اتخاذ کرده است.

عادله راز، نماینده‌ی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد از این تصمیم قدردانی کرده و گفته است که تمدید مأموریت یوناما در افغانستان پیامی کاملا واضح و آشکار مبنی بر حمایت شورای امنیت سازمان ملل از افغانستان در زمان حساس گفت‌وگوهای صلح و ایستادن جامعه جهانی در کنار افغانستان جدید، دارد.

خانم راز افزوده است که اعضای شورای امنیت سازمان ملل با تمدید مأموریت یوناما برای یک سال دیگر، همچنان به اهمیت مالکیت و رهبری افغان‌ها در روندهای ملی به‌ویژه روند صلح تأکید کرده‌اند.

او همچنان در نشست شورای امنیت گفته است: «امیدواریم گفت‌وگوهاى صلح به یک درگیری بسیار طولانی پایان داده و منجر به تأمین صلح باعزت و پایدار شود که در آن حقوق همه شهروندان افغانستان، به‌شمول زنان و اقلیت‌ها، به‌گونه‌اى که در قانون اساسی ما انعکاس یافته است، رعایت گردد.»

با تمدید مأموریت یک‌ساله‌ی هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان، قرار است یوناما تا هفدهم سپتامبر سال آینده‌ی میلادی (۲۰۲۱) به کارش در افغانستان ادامه بدهد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد به تاریخ بیست‌وششم سنبله سال گذشته‌ی خورشیدی با اکثریت آرا مأموریت یوناما در افغانستان را برای یک سال یعنی تا بیست‌وهفتم سنبله سال جاری تمدید کرده بود.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/یوناما-ماموریتش-را-یک-سال-دیگر-در-افغان/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading