بازتاب نیوز

به دنبال شناسایی واقعات جدید مثبت پولیو، وزارت صحت کمپاین تطبیق واکسین را آغاز کرد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

وزارت صحت عامه‌ی ‌کشور اعلام کرد که کمپاین تطبیق واکسین جلوگیری از فلج اطفال “پولیو” را در ۲۰ ولایت و ۲۱۳ ولسوالی کشور دو روز پیش آغاز کرده است و این کمپاین برای ۵ روز ادامه دارد.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه کشور امروز (چهارشنبه، ۲۶ سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت که کمپاین تطبیق واکسین پولیو به دنبال شناسایی ۶ مورد جدید مثبت واقعات فلج کودکان روی دست گرفته است.

آقای سمسور گفت که در روزهای گذشته ۶ واقعه مثبت جدید پولیو در ولایت های قندهار (۲ واقعه)، زابل (۲ واقعه)، خوست (۱ واقعه) و پکتیا (۱ واقعه) شناسایی شده است و با این حساب مجموع واقعات مثبت مرض مهلک فلج کودکان در کشور به ۴۶ رسیده است.

به گفته آقای سمسور، در این دور کمپاین واکسین پولیو، ۶٫۱ میلیون طفل زیر ۵ سال از قطره های واکسین مستفید می شوند.

سخنگوی وزارت صحت کشور از مردم خواست که از کمپاین تطبیق واکسین پولیو نظارت داشته باشند و در صورتی که کارمندان واکسین پولیو در مناطق شان دیده نشود، با وزارت صحت کشور به تماس شوند.

افغانستان از جمله کشورهای آسیایی است که مرض فلج کودکان در آن وجود دارد، پیشتر وزارت صحت عامه اعلام کرده بود که تلاش دارد با تطبیق سراسری واکسین، واقعات پولیو را به صفر برساند.

پیش از این اما کمپاین واکسین جلوگیری از فلج کودکان در مناطق زیر سلطه گروه طالبان با ممانعت هایی روبرو بوده است. گروه طالبان تطبیق واکسین پولیو را خلاف شریعت اسلامی و یک اقدام غربی می دانند.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/به-دنبال-شناسایی-واقعات-جدید-مثبت-پولی/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading