بازتاب نیوز

طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد کرد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، یک عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان که خواست نامش فاش نشود با «فاسد» و «ناتوان» خواندن دولت افغانستان تصریح کرد که این گروه با «کشتی در حال غرق شدن» اشرف غنی دولت ائتلافی تشکیل نخواهد داد و این اقدام طالبان را نیز غرق خواهد کرد.

«سی‌بی‌اس نیوز» نوشت: به نظر می‌رسد حتی دولت اشرف غنی نیز با نشستن بر سر میز مذاکره با طالبان تایید کرده که این گروه کنترل نیمی از افغانستان را در دست دارد و قدرتمندتر از آن است که نادیده گرفته شود.

یک عضو تیم مذاکره کننده طالبان نیز در این باره گفت که «تنها طالبان می‌تواند به این جنگ پایان دهد و ثبات را به افغانستان بیاورد».

طالبان در حالی احتمال ایجاد دولت ائتلافی با اشرف غنی را رد کرده که رئیس جمهور افغانستان نیز بارها مخالفتش را با ایجاد دولت موقت اعلام کرده و از طالبان نیز خواسته تا در نظام جمهوری ادغام شوند و از طریق اشتراک در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری به اهداف سیاسی‌شان دست پیدا کنند.

اشرف غنی: اشتباه تاریخی دولت موقت را در افغانستان تکرار نمی‌کنممعاون اشرف غنی: هیچ معامله‌ای درباره نظام افغانستان با طالبان نمی‌شودنظر صریح «غنی»: طالبان وارد نظام جمهوری شود

«امرالله صالح» معاون اول غنی نیز می‌گوید که در مذاکرات با طالبان هیچ معامله‌ای درباره نام، محتوا و نوع نظام سیاسی با طالبان صورت نخواهد گرفت.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/26/2350125/طالبان-ائتلاف-با-دولت-اشرف-غنی-ما-را-نیز-غرق-خواهد-کرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading