بازتاب نیوز

استفاده از ماسک، آمار واقعات مثبت ویروس کرونا را به حد اقل خواهد رساند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

 

کابل، افغانستان: از مجموع ۱۶۱ سمپل مشکوک ویروس کرونا که در یکشبانه روز گذشته در لابراتوار های وزارت صحت عامه آزمایش شده، ۴۰ سمپل آن مثبت تشخیص شده است.
داکتر اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت عامه که در سلسله کنفرانس های خبری این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری صحبت می کرد، افزود: باثبت ۴۰ واقعه جدید ویروس کرونا، شمار مجموعی واقعات مثبت تا اکنون به ۳۸۸۵۵ نفر رسیده است.
به گفته سمسور، در یکشبانه روز گذشته ۴۰۵ تن دیگر از مبتلایان به کووید۱۹، شفایاب شده اند که با ثبت آن شمار مجموعی شفایافتگان به ۳۲۵۰۳ تن می رسند.
در همین حال، ۱۰ تن از بیماران کووید۱۹، در جریان ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند که با ثبت آن شمار مجموعی جان باختگان به ۱۴۳۶ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت صحت عامه بار دیگر تأکید کرد که استفاده از ماسک می تواند آمار واقعات مثبت ویروس کرونا را به صفر نزدیک سازد وحتی از احتمال شیوع موج دوم این ویروس در فصل زمستان نیز جلوگیری شود.
سمسور، از فعال شدن لابراتوار تشخیص سمپل های مشکوک ویروس کرونا در ولایت کندز خبر داد وافزود: پس از این تست های مشکوک ویروس کرونا از ولایت های بدخشان، تخار، کندز و بغلان به جای فرستاده شدن به ولایت بلخ، در کندز آزمایش می شوند.
او با تأکید برآنکه وزارت صحت عامه سخت در تلاش آمادگی ها برای مهار شیوع احتمالی موج دوم ویروس کرونا در زمستان پیش رو است، اضافه کرد: پلان جامعی در این راستا تهیه شده وتطبیق مراحل نخستین آن آغاز گردیده است. براساس این پلان، وضعیت شفاخانه های کووید۱۹، لابراتوار های تشخیصیه وبسترهای بیماران در ۳۴ولایت کشور از سوی وزارت صحت عامه و موسسات تطبیق کننده، به هدف رفع نیازمندی ها مورد بررسی قرار می گیرند.
سخنگوی وزارت صحت عامه با اشاره به آنکه کمپاین تطبیق واکسن پولیو، به گونه خانه به خانه هم اکنون در ۲۰ ولایت کشور جریان دارد، از شهروندان کشور در خواست کرد تا به خاطر محو پولیو از افغانستان، کودکان زیر سن پنجسال شان را واکسن کنند.
###

لینک اصلی: http://www.gmic.gov.af/dari/corona-press-releases2/4261-2020-09-16-09-15-20

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

آخرین خبر ها:

Loading