بازتاب نیوز

جنرال قنسول افغانستان در مشهد: امیدواریم ایران از نظام جمهوری در افغانستان حمایت کند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

جنرال قنسول افغانستان در مشهد: امیدواریم ایران از نظام جمهوری در افغانستان حمایت کند
عبدالجابر انصار جنرال قنسول افغانستان در مشهد در دیدار با یک مقام وزارت خارجه ایران گفت که توقع داریم که ایران از ارزش های دو دهه اخیر و نظام جمهوری در افغانستان حمایت کند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا): عبدالجابر انصار جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد روز گذشته (سه شنبه) با محمد بهشتی منفرد رئیس نمایندگی وزارت خارجه ایران در شمال و شرق دیدار کرد.
 
در این دیدار، انصار گفت که در حالی که نمایندگان افغانستان و طالبان در حال مذاکرات صلح هستند، توقع داریم جمهوری اسلامی ایران از ارزش های دو دهه اخیر مردم افغانستان به ویژه نظام جمهوری، ارزش‌های حقوق بشری، دموکراسی و آزادی بیان حمایت کند.
 
جنرال قونسل افغانستان در مشهد با اشاره به افتتاح مرکز صدور تذکره الکترونیکی در مشهد، این حرکت را اقدامی موثر برای حل مشکلات هموطنان افغان در راستای شناسایی و تثبیت هویت افغانی آنها  در ایران دانست.
 
بهشتی نیز در این دیدار گفت: روابط ما با قونسلگری افغانستان در مشهد در حال حاضر بسیار نزدیک و ویژه است و این به دلیل تعامل دیپلماتیک مفید جنرال قونسل افغانستان در مشهد میسر شده است.
 
او ابراز امیدواری کرد که طالبان در مذاکرات صلح نظر مردم افغانستان را برای داشتن کشور امن و آباد بپذیرند و شرایط برای فراهم آمدن صلح دایمی در افغانستان مهیا شود.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/219019/جنرال-قنسول-افغانستان-مشهد-امیدواریم-ایران-نظام-جمهوری-حمایت-کند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading