بازتاب نیوز

ادامه آموزش دانش‌آموزان مهاجر ثبت‌نام شده بر اساس فرمان رهبر انقلاب/ ثبت‌نام از افراد جدید غیرمجاز انجام نمی‌شود

٢٦ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

ادامه آموزش دانش‌آموزان مهاجر ثبت‌نام شده بر اساس فرمان رهبر انقلاب/ ثبت‌نام از افراد جدید غیرمجاز انجام نمی‌شود
خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ تهران: دکتر مهدی محمودی با بیان این خبر ادامه داد: علاوه بر آن وزارت کشور تمامی تلاش خود را جهت ثبت نام از دانش آموزانی که در سنوات گذشته بر اساس دستور رهبر انقلاب اسلامی در مدارس ثبت نام شدند، معمول داشته و نسبت به تمدید برگ حمایت تحصیلی تمامی افرادی که دارای کارنامه تحصیلی بوده‌اند، اقدام کرده، همچنین درخصوص ثبت نام قطعی فرزندان کلاس اولی‌های خانواده‌های دانش آموزان مذکور نیز، هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
 
وی تصریح کرد: برای این‌که هیچ یک از این افراد از تحصیل محروم نگردند، تاکنون دو نوبت طرح دانش آموزی نیز تمدید شده است که همچنان مراجعه برخی از افراد باقی‌مانده ادامه دارد.
 
مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران در همین راستا خاطرنشان کرد: این افراد می‌توانند تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه(۲۷ سنبله/ شهریور) به دفاتر خدمات اتباع خارجی در استان‌های ایران مراجعه و ثبت نام نمایند.
 
محمودی خاطرنشان کرد: البته تا زمانی که آموزش و پرورش آمادگی داشته باشد و در صورت ضرورت، این فرآیند برای اتباع دارای مدارک معتبر ادامه خواهد یافت و جای هیچ‌گونه نگرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان وجود ندارد.
 
وی همچنین اشاره کرد: در سال جاری به جهت ضرورت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌هایی که در تردد خصوصا در رابطه با ترددهای بین کشوری به وجود آمده است، مقرر گردید تا از هرگونه ارائه خدمات به متردین مرزی و افراد غیرمجاز جلوگیری شود؛ به همین دلیل در راستای جلوگیری از جابجایی این افراد، هیچ ثبت نامی از افراد جدید غیرمجاز در کشور، انجام نمی‌شود.
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/report/219016/ادامه-آموزش-دانش-آموزان-مهاجر-ثبت-نام-شده-اساس-فرمان-رهبر-انقلاب-افراد-جدید-غیرمجاز-انجا%8

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading