بازتاب نیوز

آغاز مطالعات فنی برای ساخت یک فرودگاه بین‌المللی در بامیان

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری افق

محمدقاسم وفایی‌زاده؛ رییس عمومی اداره هوانوردی ملکی کشور می‌گوید، بررسی‌های فنی به‌منظور شناسایی و تثبیت مکان برای اعمار یک فرودگاه بین‌المللی در بامیان آغاز شده‌است.

وفایی‌زاده، امروز (چهارشنبه، ۲۶ سنبله) در سفری به ولایت بامیان، رشد صنعت توریزم را وابسته به زیرساخت‌ها و موجودیت میدان هوایی معیاری بین المللی دانسته و از ساخت میدان هوایی معیاری بین‌المللی در بامیان خبر داده‌است.

او گفته‌است که به زودی قراراست کار ترمیم میدان هوایی فعلی آغاز شود و کار روی ساخت میدان هوایی بین‌المللی معیاری بعد از تعیین جای آن، آغاز می‌گردد.

رییس اداره هوانوردی ملکی می‌گوید که اگر ساحه‌ای‌ معیاری برای ساخت میدان هوایی بین‌المللی شناسایی و تثبیت شود، تلاش می‌کند بودجه آن را در سال مالی ۱۴۰۰ شامل سازد.

به گفته او اما در صورتی‌که هیچیک از ساحات مطالعه‌شده، معیارهای تخنیکی سازمان بین‌المللی هوانوردی جهان را نداشته باشد، گزینه‌ دوم، ایجاد یک فرودگاه منطقه‌ای در بامیان خواهد بود.

سید انور علارحمتی؛ والی بامیان نیز با اشاره به ناامنی‌های جاری‌ در مسیرهای منتهی به بامیان، ایجاد و ساخت یک میدان هوایی معیاری بین‌المللی را از ضرورت‌های مهم این ولایت دانسته و آن را در رشد و توسعه صنعت توریزم در کشور مهم عنوان کرده‌است.

بامیان از ولایات توریستی کشور است که صدها مکان تاریخی و منظره‌های دیدنی را در خود جای داده‌است.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/159952

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading