بازتاب نیوز

پومپئو: گفتگوهای بین الافغانی باعث کاهش هزینه جنگ امریکا در افغانستان می شود

٢٦ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

پومپئو: گفتگوهای بین الافغانی باعث کاهش هزینه جنگ امریکا در افغانستان می شود
وزیر امور خارجه امریکا با اشاره به آغاز گفتگوهای بین الافغانی گفته که هر چند گفتگوهای صلح در مورد آینده افغانستان مشکل است، اما باعث کاهش هزینه جنگ امریکا در افغانستان خواهد شد.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: مایک پومپئو، وزیر خارجه‌ امریکا در نشست شورای آتلانتیک گفته است که گفتگوهای صلح میان حکومت افغانستان و طالبان در مورد آینده‌ی این کشور دشوار است، اما این روند، هزینه‌ی جنگ امریکا در افغانستان را کاهش خواهد داد.
 
او گفته است که "در افغانستان امروز کمتر از ۲۰۰ جنگ‌جوی القاعده باقی‌مانده است. ما اکنون در حال ارایه‌ای مجموعه‌ای از نتایج هستیم که هزینه‌های سربازان و مالیه دهندگان و خطر برای امریکا را کاهش می‌دهد."
 
وزیر خارجه امریکا تاکید کرد که اگر گفتگوهای جاری دولت افغانستان با طالبان به نتیجه برسد، واشنگتن تا شش ماه دیگر، نیروهایش را به گونه‌ی کامل از افغانستان بیرون خواهد کرد.
 
این اظهارات وزیر امور خارجه امریکا در حالی مطرح می شود که روز شنبه هفته جاری مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح افغانسنتان در هتل شرایتون دوحه پایتخت قطر برگزار شد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/219021/پومپئو-گفتگوهای-بین-الافغانی-باعث-کاهش-هزینه-جنگ-امریکا-افغانستان-می-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading