بازتاب نیوز

کشته شدن 9 نظامی در حمله طالبان در شمال افغانستان

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نصرالدین سعدی» فرماندار شهرستان «دشت ارچی» ولایت «قندوز» اعلام کرد که در نتیجه حمله طالبان به نیروهای امنیتی در این شهرستان 9 نفر از نظامیان افغان کشته شدند.

طالبان درباره این حمله اظهانظری نکرده است اما پیش از این نیز مقامات امنیتی و محلی افغان از تشدید حملات طالبان با هدف تقویت موضع این گروه بر سر میز مذاکرات گفته بودند.

درگیری‌ها همزمان با جریان مذاکرات در حالی ادامه دارد که شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه‌ای از طرف‌های درگیر جنگ خواست تا برای ایجاد اعتماد خشونت‌ها را بطور چشمگیری کاهش داده و با نیت خوب و با هدف تامین آتش‌بس دائمی و رسیدن به یک راه حل سیاسی به مذاکرات ادامه بدهند.

از سوی دیگر نیز «میررحمان رحمانی» رئیس پارلمان افغانستان خواستار آتش‌بس فوری در این کشور شد و «معصوم استانکزی» رئیس تیم مذاکره کننده دولت با طالبان تاکید می‌کند که آتش‌بس باید اولویت مذاکرات باشد.

دولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ادامه داردنماینده ناتو: طالبان تعهدش را برای حل سیاسی بحران افغانستان نشان دهدگام‌به‌گام با مذاکرات بین‌الافغانی در قطر/ طالبان به‌دنبال حاکمیت نظام اسلامی در افغانستان

طالبان اما تاکید می‌کند که نه برای تصاحب قدرت بلکه با هدف برقراری نظام اسلامی می‌جنگد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/26/2350429/کشته-شدن-9-نظامی-در-حمله-طالبان-در-شمال-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading