بازتاب نیوز

سخنگوی تیم دولت افغانستان: تیم‌های دولت و طالبان در بیشتر موارد توافق دارند

٢٦ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نادر نادری» سخنگوی تیم مذاکره دولت افغانستان با طالبان با انتشار پیامی ویدئویی اعلام کرد که در پنجمین روز از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی دو طرف هنوز درباره دستورکار مذاکرات درحال گفت‌وگو هستند.

نادری در این پیام گفت: دستورکار مذاکرات تقریباً در حال نهایی شدن است و دو طرف در اکثر موارد اجماع دارند.

وی افزود که بحث درباره نکاتی که هنوز بر سر آن توافق نشده همچنان جریان دارد.

تیم مذاکره کننده دولت و یا طالبان بطور رسمی جزئیاتی درباره محتوای دستورکار ارائه نکرده‌اند اما برخی منابع به رسانه‌ها گفته‌اند که دو طرف تاکنون توافق نموده‌اند تا از اظهارات تنش‌آمیز در برابر یکدیگر خودداری کنند و به دیدگاه‌های یکدیگر، رعایت نوبت در جریان گفت‌وگوها، حاضرشدن به موقع در نشست‌ها و نیز اصول مذاکرات احترام بگذارند.

دولت افغانستان و طالبان قرار است در این مذاکرات درباره مسئله آتش‌بس، نظام سیاسی آینده افغانستان، تقسیم قدرت و نحوه ادغام طالبان در نیروهای امنیتی مذاکره کنند.

طالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد کردنخستین گفت‌وگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان/ دستورکار شامل چیست؟نادری: بین اعضای تیم مذاکره‌کننده دولت افغانستان با طالبان اختلاف وجود دارد

کارشناسان اما با توجه به اختلافات گسترده در مواضع طرفین و نیز پیچیدگی گفت‌وگوها بر این باورند که تصور نتیجه زود هنگام مذاکرات دور از دهن است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/26/2350413/سخنگوی-تیم-دولت-افغانستان-تیم-های-دولت-و-طالبان-در-بیشتر-موارد-توافق-دارند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading