بازتاب نیوز

«احتمال چندین واکسن مختلف کرونا درآلمان بعید نمی باشد»

٢٦ سنبله ١٣٩٩ دويچه وله

خانم زابینه ویکر، معاون رئیس کمیسیون دائمی واکسن انستیتوت رابرت کوخ گفته است: «با توجه به رقم بالای کاندیدا های احتمالی واکسین سارس کووی ـ۲ احتمال این می رود که در پایان، مجوز چندین واکسن در آلمان صادر شود. 

ویکر، امروز چهارشنبه به گروه رسانه های فونکه گفته است که برای صدور مجوز به این واکسن ها نیاز می رود که دیده شود، کدام طیف از اجتماع بیشتر به این ویروس مبتلا می شوند.

توقف موقتی آزمایش یک واکسن احتمالی کرونا به دلیل عوارض جانبی

به گفته داکتر ویکردر ارتباط به ویروس کرونا، بیش از همه کارمندان بخش طبی، بیماران طولانی مدت و افراد کهن سال از جمله طیف های آسیب پذیر جامعه به شمار می روند. او افزوده است که کمیسیون مذکور در بهار امسال گروه های کاری را ایجاد کرده بود تا در مورد این واکسن ها نظر بدهند و درمهار پاندیمی کرونا سهیم باشند.  

Deutschland Pressekonferenz zu Corona-Impfstoffen (picture-alliance/dpa/AP/M. Schreiber)

ینس اشپان وخانم انیا کارلیچک: برای توسعه این واکسن مایع، امنیت «از الویت های حتمی» به شمار می رود

بنابر اظهارات ینس اشپان وزیر امور صحت آلمان فدرال و انیا کارلیچک وزیر امور پژوهش این کشور، حکومت فدرال آلمان انتظار دارد که تا نخستین ماه های سال آینده دست کم برای بخشی از طیف اجتماع واکسن کرونا قابل دسترس باشد، اما اکثریت مردم احتمالاً تا اواسط سال آینده به واکسن کرونا  دسترسی خواهند یافت.

بنابر منابع سازمان جهانی صحت در حال حاضر در مجموع حدود ۱۷۰ پروژه توسعه واکسن برای یافتن یک داروی موثر تلاش می کنند. به این اساس در حال حاضر ۲۶ پروژه واکسین آزمایشی برای بررسی سازگاری با سلامتی و اثر بخشی جریان دارد.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند آزمایش مثبت کرونای یک وزیر برازیلی که با ترامپ نیز دیدار کرده بود

  وزیر ارتباطات برازیل مبتلا به ویروس جدید کرونا شده است. به گزارش رسانه‌های محلی، او اخیرا با دونالد ترامپ رئیس جمهور و مایک پامپئو وزیر خارجه امریکا نیز ملاقات کرده است. در همین حال ژایر بولسونارو رئیس‌جمهور برازیل نیز آزمایش ویروس کرونا داده و تاهنوز نتیجه آن مشخص نشده است.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند وزیر صحت بریتانیا

  در بریتانیا بیش از ۴۶۰ مورد تائید شده ویروس کرونا وجود دارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، نادین دورس، وزیر صحت عامه بریتانیا نیز مشمول مبتلایان است. او خود مسئولیت رسیدگی به مسایل ایمنی بیماران ناشی از کرونا را به عهده داشت.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند وزیر داخله آسترالیا

  پیتر دوتون وزیر امور داخله آسترالیا نیز روز جمعه اعلام کرد که نتیجه آزمایش اش مثبت بوده است. اما وی تاکید کرده که وضعیت صحی‌اش خوب است. او هفته گذشته به امریکا سفر کرده بود و با ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور امریکا، ویلیام بار لوی سارنوال این کشور و نمایندگان کشورهای بریتانیا، کانادا و زیلاند جدید نیز دیدارهایی داشته است.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند همسر نخست وزیر کانادا

  سوفی ترودو همسر جستن ترودو، نخست وزیر کانادا، به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است. خود ترودو نیز در قرنطین به سر می برد تا مبادا به این ویروس دچار شده باشد. در کانادا حدود ۱۴۵ نفر تاکنون به ویروس کرونا دچار شده اند، اما تاهنوز کسی از اثر آن فوت نکرده است.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند قرنطین رئیس جمهور پرتگال

  مارسلو ربلو دی سوسا، رئیس‌جمهور پرتگال به مدت دو هفته قرنطین شده است. هرچند مبتلا شدن خود این سیاست مدار ۷۱ ساله هنوز ثابت نشده، اما او با دانش آموزان یک مکتب در شمال این کشور دیدار کرده بود که بعداَ به علت شیوع ویروس کرونا مسدود شد.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند پایان قرنطین وزیر داخله آلمان

  هورست زیهوفر وزیرداخله آلمان نیز به دلیل تماس با یک فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در بروکسل، خود را قرنطین کرده بود. اما به گزارش رسانه‌ها او روز چهارشنبه دوباره به برلین رفته و به کارش آغاز کرده است. اما نتیجه آزمایش هاگن راین هولد، یکی از اعضای مجلس نمایندگان آلمان (بوندس تاگ) مثبت اعلام شده است. او پس از بازگشت از تعطیلات در اتریش، به این بیماری مبتلا شده است.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند آزمایش‌های شماری از چهره‌های سیاسی ایران نیز مثبت گزارش شده است

  در میان مبتلایان ویروس کرونا در ایران نیز بعضی از سیاست‌مداران مانند معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور، ایرج هریرچی معاون وزیر صحت و مجتبی ذوالنور نماینده پارلمان، شامل هستند. آخرین آمار رسمی ‌وزارت صحت ایران نشان می‌دهد که تاکنون ۱۰ هزار و ۷۵ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، ۴۲۹ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان داده و ۳۲۷۶ نفر نیز بهبود یافته‌ اند.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند تام هنکس، ستاره هالیوود و همسرش نیز در جمع مبتلایان اند

  تام هنکس، ستاره هالیوود نیز در صفحه تویترش نگاشته است که او و همسرش ریتا ویلسیون در زمان اقامت شان در آسترالیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند کرستیانو رونالد در قرنطین

  کرستیانو رونالد ستاره نامدار فوتبال و بازیکن تیم یوونتوس و شماری دیگر از هم‌تیمی‌هایش نیز در قرنطین خودخواسته قرار گرفته اند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که دنیله روگانی یک بازیکن این تیم به کرونا مبتلا شد.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند مدیر باشگاه آرسنال

  مایکل آرتیتا، مدیر باشگاه فوتبال آرسنال نیز گفته که نتیجه آزمایش ویروس کرونایش مثبت بوده است.

 • default
  چهره‌های مطرح دنیای سیاست، هنر و ورزش که به ویروس کرونا مبتلا یا قرنطین شده اند مهاجم تیم فوتبال چلسی هم مصاب به کرونا شد

  کالوم هادسون-اودوی، مهاجم تیم فوتبال چلسی، هم مصاب به بیماری ویروس کرونا شده است. این باشگاه گفته که تمام بازیکنان دسته اول و مربیان این باشگاه در قرنطین خودخواسته قرار خواهند گرفت.

  نویسنده: ناصر احمدی


لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/احتمال-چندین-واکسن-مختلف-کرونا-درآلمان-بعید-نمی-باشد/a-54949138?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading