بازتاب نیوز

حکومت موزمبیق اعدام «وحشتناک» یک زن برهنه را محکوم کرد

٢٦ سنبله ١٣٩٩ دويچه وله

حکومت و اردوی موزمبیق آنچه را که اعدام خشونت‌آمیز یک زن برهنه توسط افراد یونیفورم‌پوش خوانده شده محکوم کرده اند. جریان این قضیه در ویدیویی دیده می‌شود که در رسانه‌های اجتماعی نشر شده است. این ویدیو نشان می‌دهد که افراد مسلح زنی را که برهنه در جاده‌ای در حال فرار است، تعقیب کرده و لت و کوب می‌کنند.

مردان مسلح این خانم را با چوب مورد لت و کوب قرار داده و به زبان پرتگالی بر او داد و فریاد می‌زنند و به عضویت در گروه اسلام‌گرای «الشباب» متهم می‌کنند. سپس این مردان شلیک می‌کنند و این خانم را می‌کشند.

دویچه وله قادر نبوده است که صحت این ویدیو را تایید کند. شهرت کسانی که در این ویدیو دیده می‌شوند نیز هنوز مشخص نشده است.

وزارت دفاع این کشور خواستار تحقیق فوری راجع به این ویدیوی «وحشتناک» شده و گفته است: «نیروهای امنیتی و دفاعی تاکید می‌کنند که با هیچ عمل وحشیانه‌ای که نقض‌کننده حقوق بشر باشد موافق نیستند.»

سازمان حقوق بشری عفو بین‌المللی در ماه می به ویدیوهایی دسترسی یافت که نشان‌دهنده بدرفتاری سربازان با زندانیانی است که به ظن عضویت در گرو‌ه‌های اسلام‌گرا بازداشت شده اند.

این سازمان هفته گذشته اردوی موزمبیق را به شکنجه افراد مظنون به افراط گرایی در منطقه شمالی کابو دلگادو متهم کرد.

مقام‌های حکومتی این کشور این اتهام را رد کرده و گفتند که جنگجویان اسلام‌گرا جعل هویت کرده و خود را سربازان حکومتی جا زده و مرتکب این خشونت‌ها شده اند.

ملیشه‌های اسلامگرا در سه سال اخیر سلسله‌ای از حملات را در شمال این کشور انجام داده اند. یکی از گروه‌هایی که در عقب این حملات قرار دارد، سال گذشته به گروه «دولت اسلامی» یا داعش بیعت کرد.

در این منطقه در شمال موزمبیق بزرگ‌ترین پروژه استخراج گاز طبیعی در افریقا جریان دارد. جنگجویان اسلامگرا ماه گذشته بندر استراتژیک موکیمبئوا د پرایا را تصرف کردند و در نظر دارند که در آن میدان گازی ایجاد کنند.

 Af/pa (AFP, Reuters)

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/حکومت-موزمبیق-اعدام-وحشتناک-یک-زن-برهنه-را-محکوم-کرد/a-54948677?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading