بازتاب نیوز

کریم خلیلی: از صلح با عزت، عادلانه و پايدار حمايت مي‌کنيم

٢٧ سنبله ١٣٩٩ روزنامه آرمان ملی

 

محمد کریم خلیلی رییس پیشین شورای عالی می‌گوید: از صلحی عزت‌مندانه، عادلانه و پایدار در افغانستان حمایت می‌کند تا خون بزرگانی که در این راه شهید شده‌اند به هدر نروند.

آقای خلیلی که روز چهارشنبه (26 سنبله) در مراسم هفتمین دور رونمایی از برخی آثارعلمی شهید برهان‌الدین ربانی “شهید صلح” در کابل صحبت می‌کرد گفت:”فرصت که برای تأمین صلح پیش آمده ثمره خون به ناحق ریخته شده شهید صلح می‌باشد”.

آقای خلیلی همچنان گفت:” ما میراث‌دار خون هزاران شهید هستیم که برای افغانستان به دور از تعصب، بی‌عدالتی و دیگر پدیده‌های منفی تلاش کرده‌اند و فرصت امروز که مخالفین در زیر یک سقف جمع شده‌اند و در رابطه به صلح بحث می‌کنند، به این ساده‌گی به‌دست نیامده است”.

او با بیان این‌که نشست دوحه بدون شک ثمره خون بزرگان است گفت:” ما طرف‌دار صلح هستیم در این راه بزرگترین قربانی را نیز داده‌ایم و از نشست دوحه حمایت می‌کنیم با قید این‌که منجر به تأمین صلح عزت‌مندانه، عادلانه و پایدار شود”.

رییس پیشین شورای صلح تاکید کرد: “به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم که در گفت‌وگو‌‎های صلح خون بزرگان ما به هدر بروند امروز مردم حساس و آگاه اند و خون شهدا و مردم، مسوولیت خیلی سنگین را به دوش ما گذاشته است”.

رییس پیشین شورای عالی صلح گفت:” تنها راه برقراری صلح پایدار و عزت‌مندانه، تداوم راه شهدا و بزرگان است که برای یک افغانستان به دور از تعصب و بی‌عدالتی مبارزه کرده اند و خون داده‌اند و ما هم آماده هستیم که در این راه قدم بگذاریم”.

گفتنی است که نشست افتتاحیه برای آغاز مذاکرات میان دولت افغانستان و گروه طالبان به روز شنبه برگزار شد، پس از آن دوطرف یک گروه کاری ایجاد کردند تا روی آجندای مذاکرات کار کنند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/28767

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading