بازتاب نیوز

رییس دولت وفاق ملی لیبیا استعفا خواهد کرد

٢٧ سنبله ١٣٩٩ جمهور نیوز

رییس دولت وفاق ملی لیبیا استعفا خواهد کرد
به گزارش جمهور، شبکه خبری اسکای نیوز اعلام کرد؛ فایز السراج چهارشنبه شب در یک نطق تلویزیونی گفت: مایلم مسئولیت هایم را حد اکثر تا پایان اکتوبر به یک قوه مجریه تحویل دهم.

وی با یادآوری وضعیت دولت وفاق لیبیا در شرایط کنونی ، افزود: دولت در فضایی عادی کار نکرده است، چرا که در معرض توطئه های داخلی و خارجی قرار داشته و ما از روز اول با این مشکلات روبه رو بوده ایم.

رسانه ها پیشتر اعلام کرده بودند که السراج تا زمان اجرای مذاکرات صلح لیبیا در ژنو در ماه جاری میلادی در منصب خود باقی خواهد ماند.

وی از زمان آغاز به کار دولت وفاق ملی در دسمبر ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از توافق‌نامه سیاسی تحت رهبری سازمان ملل، صدراعظم لیبیا بوده است.

دولت وفاق ملی لیبی مورد حمایت سازمان ملل، اتحادیه اروپا، ترکیه و قطر است. این در حالی است که روسیه، سعودی و امارات از دولت شرق این کشور به رهبری جنرال خلیفه حفتر حمایت می کنند.

سراج در حالی قصد دارد استعفا کند که به تازگی و در ابتکار جدیدی در سراسر لیبیا آتش‌بس اعلام کرد و این درحالی است که به رغم استقبال جامعه بین الملل از اعلام آتش بس، جنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبیا ، این توافق را رد کرد و چشم انداز صلح در لیبیا بار دیگر در ابهام باقی ماند.

لیبیا از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده و به صحنه درگیری میان قدرت‌های منطقه‌ای تبدیل شده است و این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
 
خبرگزاری جمهور- امور بین الملل
 
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/131656/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading