بازتاب نیوز

نادری: بحث روی طرزالعمل مذاکرات میان هیات طالبان و دولت ادامه دارد

٢٧ سنبله ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

نادری: بحث روی طرزالعمل مذاکرات میان هیات طالبان و دولت ادامه دارد
یک عضو هیات مذاکره کننده دولت افغانستان گفته که بحث و گفت‌وگو روی طرزالعمل مذاکرات میان هیات‌های حکومت افغانستان و طالبان ادامه دارد.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: نادر نادری یک عضو هیات مذاکره کننده دولت افغانستان و سخنگوی این هیات گفته که طرفین بروی مجموعه ای از دستورالعمل ها کار می کنند که جلسات آینده طرفین در مورد مذاکرات، بدون حضورداشت یک میانجی و طرف سومی برگزار شود.
 
او گفته است که موضوع اولی که روی آن بحث شد؛ طرزالعمل و شیوه کار هیئت مذاکره کننده بود٬ ما بحث های خوبی داشتیم٬ زمانی که این دو موضوع نهایی شود در نشست های بعدی روی آجندای جلسات بحث خواهد شد.
 
این عضو هیات مذاکره کننده دولت افغانستان همچنین به رسانه ها گفته که روی بسیاری موارد توافق صورت گرفته، موضوعات مهم اختلافی وجود ندارد، صرف دو مورد نسبتاً کوچکی است که امید است بزودی حل شوند.
 
نادری می‌گوید، تلاش می‌شود که در طرزالعمل همه مسائل مربوط شامل شود تا مذاکرات به خوبی به پیش رود.
 
گفت‌وگوهای صلح میان حکومت افغانستان و طالبان روز شنبه گذشته رسماً افتتاح شد. انتظار می‌رفت که روز یک‌شنبه طرزالعمل مذاکرات مورد توافق قرار گیرد و روز دوشنبه در بارۀ آجندا صحبت شود، ولی توافق روی طرزالعمل هنوز نهایی نشده‌است.
 
در همین حال یک عضو مذاکره کننده دولت افغانستان روز گذشته در گفتگو با شبکه سی بی اس گفته که ایجاد یک حکومت ائتلافی با کشتی در حال غرق حکومت محمداشرف غنی، طالبان را نیز غرق خواهد کرد.
 
او به این رسانه گفته بود که گفته که نظام کنونی افغانستان کاملا فاسد و ناتوان است و ایجاد یک حکومت ائتلافی با حکومت غنی، طالبان را نیز غرق خواهد کرد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/219038/نادری-بحث-روی-طرزالعمل-مذاکرات-میان-هیات-طالبان-دولت-ادامه

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading