بازتاب نیوز

مردی در نیمروز همسر پیشین خود را کشت و دخترش را زخمی کرد

٢٧ سنبله ١٣٩٩ سلام وطندار

 

یک مرد در ولایت نیمروز همسر پیشین خود را با ضرب چاقو کشت و دخترش را زخمی کرد. این زن صادقه نام دارد، باشندۀ اصلی ولایت نیمروز و حسن شوهرش باشندۀ ولایت غور است. این رویداد روز گذشته، چهارشنبه بیست‌وششم سنبله/شهریور، در شهر رزنج رخ داده است.

یک ‌منبع معتبر محلی در ولایت نیمروز می‌گوید، این رویداد هنگامی رخ داد که حسن در جرگه‌یی قومی، می‌خواست پس از چند سال جدایی از صادقه همسر پیشین‌اش، سرپرستی دختر خود را به عهده بگیرد، اما با مخالفت او روبه‌رو شد.

این منبع محلی که نخواست هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، دختر این مرد نمی‌خواست از مادرش جدا شود. به گفتۀ منبع، حسن در جریان جرگه صادقه را با ضرب چاقو به قتل رسانده و دختر خود را زخمی کرده است.

این منبع می‌گوید، متهم از محل رویداد فرار کرده و بررسی‌های پولیس نشان می‌دهد که این مرد از پیش قصد کشتن همسر خود را داشته است.

مسئولان محلی و امنیتی نیمروز در این باره حاضر به گفت‌وگو نشده‌اند. اما فعالان حقوق زن در نیمروز با تأیید این رویداد، از فرار متهم و عدم پی‌گیری قتل زنان نگرانی می‌کنند. آنان از نهادهای امنیتی می‌خواهند که هرچه زودتر این مرد را بازداشت کنند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=57414

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading