بازتاب نیوز

تاکید طالبان بر برگزاری مذاکرات بین‌الافغانی بر اساس توافقنامه قطر

٢٧ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، تیم مذاکره کننده طالبان تلاش می‌کند که بر اساس توافقنامه چندی قبل این گروه با آمریکا در دوحه، مذاکرات کنونی بین‌الافغانی را به پیش ببرد.

برخی منابع به اطلاعات روز گفته‌اند که این خواسته طالبان یکی از دلایلی است که باعث تأخیر نهایی شدن دستور کار و تقسیم اوقات مذاکرات صلح قطر شده است.

قرار بود که طی روزهای ابتدایی گروههای تماس دولت افغانستان و طالبان، دستور کار و تقسیم اوقات مذاکرات بین الافغانی در قطر نهایی شود و بررسی موضوعات نیز آغاز شوداما منابع می‌گویند که خواست طالبان برای پیشبر مذاکرات براساس توافقنامه آمریکا و طالبان باعث شده که این کار انجام نشود.

سخنگوی تیم دولت افغانستان: تیم‌های دولت و طالبان در بیشتر موارد توافق دارندطالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد کردمعاون اشرف غنی: هیچ معامله‌ای درباره نظام افغانستان با طالبان نمی‌شودنخستین گفت‌وگوی مستقیم دولت افغانستان و طالبان/ دستورکار شامل چیست؟

مذاکرات صلح افغانستان روز شنبه هفته‌ جاری بطور رسمی در دوحه گشایش یافت. از آن زمان تا کنون دو نشست عمومی بین تیم‌های مذاکره کننده دولت و طالبان برگزار شده است.

در نشست نخست که در پایان روز گشایش مذاکرات صلح برگزار شد، دو طرف گروه‌های تماس‌ را تعیین کردند.

نشست دومی نیز روز گذشته برگزار شد و در آن درباره برخی از اصول و دستورکار جریان مذاکرات و تقسیم‌اوقات مذاکرات بحث شد، اما نهایی‌سازی شیوه‌ها به نشست بعدی موکول شد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/27/2350692/تاکید-طالبان-بر-برگزاری-مذاکرات-بین-الافغانی-بر-اساس-توافقنامه-قطر

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading