بازتاب نیوز

رسیدگی فوری به یک پرونده تجاوز گروهی

٢٧ سنبله ١٣٩٩ روزنامه راه مدنیت

ارگ ریاست‌جمهوری اعلام کرد پس از نشر یک گزارش مبنی بر تجاوز گروهی به یک دختر نوجوان در ولایت بلخ، دستور بررسی مجدد پرونده یادشده را صادر کرده است.

راه مدنیت: صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست‌جمهوری در چند رشته توییت نوشته است: «رییس‌جمهوری کشور پس از نشر یک گزارش طلوع‌نیوز مبنی بر تجاوز گروهی به دختر نوجوانی در بلخ، دستور بررسی مجدد قضیه‌ یادشده را به اداره‌های لوی‌سارنوالی و امنیت ملی کشور سپرده است.»

سه روز پیش، یک دختر نوجوان در ولایت بلخ ادعا کرد که از سوی هفت مرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. او به رسانه‌ها گفت که با نیرنگ و فریب ربوده شده و سپس مردی به همراه پسران و دامادش در ولایت بلخ به او تجاوز کرده‌اند.

این دختر که هم‌اکنون فلج شده و در وضعیت بد روحی به‌سر می‌برد، تهدید کرد که در صورت تامین نشدن عدالت، خودش را آتش خواهد زد.

صدیق صدیقی در این مورد افزود که رییس‌جمهور با ابراز تاثر عمیق نسبت به این قضیه، لوی‌سارنوالی و امنیت ملی را موظف ساخته تا اقدامات فوری انجام دهند.

سخنگوی ریاست‌جمهوری همچنان نوشت که حکومت همزمان با رسیدگی به وضعیت صحی قربانی، اقدامات عملی به هدف رسیدگی به قضیه‌ای نام‌برده را نیز انجام داده است. هم‌اکنون این دختر در شفاخانه زیرتداوی قرار دارد.

صدیق صدیقی در ادامه نوشت که دولت به تامین عدالت و حقوق بشری تمام شهروندان خویش، به‌شمول زنان و کودکان متعهد بوده و در برابر متخلفان قانون از هیچ‌ سعی و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

برچسب ها

لینک اصلی: https://madanyatonline.com/9-841/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه راه مدنیت

آخرین خبر ها:

Loading