بازتاب نیوز

تیم مذاکره کننده افغانستان بار دیگر خواستار پایان جنگ دولت و طالبان شد

٢٧ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «معصوم استانکزی» رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان بار دیگر از طالبان خواست تا به جنگ در این کشور پایان دهد.

وی در نشست با طالبان اظهارداشت که مردم افغانستان خواستار پایان جنگ و خونریزی توسط دولت و طالبان هستند.

استانکزی روزهای گذشته نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرد که با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح، ادامه جنگ در این کشور پذیرفتنی و منطقی نیست.

رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان در قطر اظهار داشت که در این کشور نباید جنگ و مذاکره را با هم به پیش ببریم.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل هم با تمدید ماموریت یک ساله‌ این سازمان، با تصویب قطعنامه‌ای خواستار کاهش خشونت‌ها شده است و طرف‌های درگیر را به آتش‌بس دائمی تشویق کرده است.

تاکید طالبان بر برگزاری مذاکرات بین‌الافغانی بر اساس توافقنامه قطرافزایش رایزنی‌های مقامات خارجی با طالبان همزمان با مذاکرات بین‌الافغانیزمان آغاز مذاکرات بین‌الافغانی هنوز مشخص نیست/ چانه‌زنی درباره دستورکار ادامه دارداستانکزی: با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ادامه جنگ در افغانستان پذیرفتنی نیستدولت افغانستان: حملات طالبان همزمان با آغاز مذاکرات بین‌الافغانی ادامه دارد

پیش از این نیز «اسدالله خالد» سرپرست وزارت دفاع افغانستان درباره تشدید حملات طالبان گفته بود که هدف این گروه از تشدید جنگ در افغانستان ممکن است امتیازگیری برای مذاکرات بین‌الافغانی باشد.

دولت افغانستان تاکید می‌کند که مسئله آتش‌بس اولویت آن‌ها در مذاکرات است اما کارشناسان می‌گویند که طالبان به راحتی با توقف جنگ موافقت نمی‌کنند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/27/2350703/تیم-مذاکره-کننده-افغانستان-بار-دیگر-خواستار-پایان-جنگ-دولت-و-طالبان-شد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading