بازتاب نیوز

تعلیق ۲۹ افسر پولیس آلمان به ظن تبادله مطالب راست‌گرایانه در چت‌های گروهی

٢٧ سنبله ١٣٩٩ دويچه وله

نیروهای پولیس آلمان روز چهارشنبه ۳۴ خانه و دفتر همکاران خود را در ایالت نوردراین وستفالن تلاشی کردند. دلیل این تلاشی‌ها تبادله مطالبی در چت‌های گروهی آنلاین است که هربرت رویل، وزیر داخله این ایالت آن را «بدترین و منزجرکننده» مطالب خوانده است.

رویل گفت که دست‌کم در پنج گروه چت شخصی در شبکه پیام رسان واتس‌اپ ۱۲۶ تصویر الکترونیکی به شمول عکس آدولف هتلر و تصویر تخیلی از یک مهاجر در اتاق گاز، یعنی محلی که برای اعدام انسان‌ها توسط گاز به کار برده می‌شود، تبادله شده است.

فرانک ریشتر، رئیس پولیس محلی شهر اسن گفت از این تکان خورده است که هیچ یک از ماموران مظنون از تبادله این عکس‌ها که در تلفون‌های همراه شخصی شان صورت گرفته به افراد مافوق شان اطلاع نداده اند. او گفت که در مورد هیچ یک از این افراد پیش از این رفتار مشکوک دیده نشده است.

میشائل فروشت، رئيس بخش آموزش پولیس ایالت نوردراین وستفالن گفت که تا انجام شدن تحقیقات وظایف همه این ۲۹ افسر مظنون به تعلیق درآمده است.

رویل گفت که ۱۴ تن از این افسران مظنون برکنار خواهند شد و ۱۱ تن به دلیل توزیع فعالانه این مطالب در چت‌های گروهی با تحقیقات جرمی مواجه می‌شوند. مظنونان باقی مانده مورد تنبیه اداری قرار خواهند گرفت.

Deutschland Pressekonferenz Herbert Reul zu rechtsextremen Chatgruppen

وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالن آلمان این کار افسران مظنون را یک رسوایی عنوان کرد

از میان ۲۹ افسر مظنون، ۲۵ تن در شهر اسن مستقر بوده اند. شهر اسن ۵۸۳ هزار جمعیت دارد و مرکز منطقه رور آلمان است.

رویل روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری این رفتار راست‌گرایانه افسران مظنون را یک «رسوایی» عنوان کرد که مایه بدنامی ۵۰ هزار نیروی پولیس این ایالت شده است.

رویل گفت: «افراط‌گرایان دست راستی و نیونازی‌ها در پولیس نوردراین وستفالن، در میان نیروی پولیس ما، جایی ندارند. ابتدا نمی‌خواستم باور کنم که چنین چیزی واقعاً وجود دارد.» 

وزیر داخله ایالت نوردراین وستفالن گفت که یک کمیسار ویژه برای تحقیق تعیین می‌شود.

مقام‌ها گفته اند که در عملیات روز چهارشنبه حدود ۲۰۰ افسر در شهرهای اسن، مولهایم آن در رور، اوبرهاوزن، موئرس و زلم شرکت داشتند. در این عملیات تلفون‌های شخصی و شواهد «گسترده» در دستگاه‌های ذخیره اطلاعات ضبط شده است.

رویل گفت که با بررسی تلفون‌های ضبط شده جزئیات بیشتری در مورد این قضیه بیرون داده می‌شود.

نمایندگان دو اتحادیه صنفی افسران پولیس از گرایش‌های راست‌گرایانه در صفوف پولیس فاصله گرفتند. ایریش ریتینگهاوس، رئيس اتحادیه پولیس ((DpolG گفت که پولیس باید بی‌طرف باشد و همواره مبتنی بر اصول اساسی دموکراسی لیبرال عمل کند.

میشائل ماتس، نماینده منطقه‌ای اتحادیه پولیس آلمان (GdP) گفت که مبارزه علیه افراط‌گرایی دست راستی از وظایف اصلی پولیس است. او افزود: «این واقعیت که با وجود این هم، افسرانی هستند که محتوای بیگانه‌ستیزانه راستگرایان را در چت‌های گروهی نشر می‌کنند، غیرقابل تحمل است.»

Af/pa (epd, AFP, dpa, Reuters)

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/تعلیق-۲۹-افسر-پولیس-آلمان-به-ظن-تبادله-مطالب-راستگرایانه-در-چتهای-گروهی/a-54956839?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading