بازتاب نیوز

بازداشت پسری که خود را اختطاف و از خانواده‌اش پول خواسته بود

٢٧ سنبله ١٣٩٩ سلام وطندار

مسئولان محلی هرات از بازداشت پسری خبر می‌دهند که برای بار دوم به بهانۀ اختطاف‌‌شدن از خانوادۀ خود پول خواسته است. نوراحمد حیدری، معاون والی هرات امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ سنبله/شهریور) در نشستی خبری در ریاست امنیت ملی این ولایت می‌گوید، این پسر عبدالبصیر نام دارد و صراف است.

به گفتۀ او عبدالبصیر چندی پیش خود را در شهر کابل پنهان کرده و به خانواده‌اش گفته بود که اختطاف شده است. این پسر در هماهنگی با امنیت ملی از کابل بازداشت و به هرات منتقل شده است.

به گفتۀ آقای حیدری، این پسر در بدل رهایی خود از خانواده‌اش پول خواسته است و خانواده و نزدیکانش برای رهایی او بارها به نهادهای امنیتی مراجعه کرده و دست به اعتراض زده بودند. شماری از صرافان شهر هرات نیز به خاطر ربوده شدن این پسر دست به اعتصاب‌کاری زده بودند.

اما عبدالبصر می‌گوید، در معاملۀ صرافی زیان کرده و پول‌هایش را دزد برده بود، از همین‌رو به بهانۀ اختطاف‌شدن می‌خواست از خانوادۀ خود پول بگیرد.

این پسر می‌گوید، از خانوادۀ خود ۲۰۰ هزار افغانی پول درخواست کرده بود. عبدالبصیر که پیش از این نیز خود را اختطاف کرده بود می‌گوید، در بدل رهایی‌اش مبلغ یک‌ میلیون افغانی از خانواده‌ خود گرفته بود. اما منابع امنیت ملی می‌گویند که او ۲۰۰ هزار دالر از خانواده‌اش خواسته است.

مسئولان محلی هرات می‌گویند که بر بنیاد قانون این پسر دست‌کم ۱۶ سال زندانی خواهد شد.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=57418

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading