بازتاب نیوز

انفجار در بامیان ۱۴ زخمی و یک کشته برجا گذاشت

٢٧ سنبله ١٣٩٩ صدای آمریکا

مقام‌های امنیتی بامیان می‌گویند که حوالی ساعت ده و نیم صبح امروز از اثر انفجار بقایایی یک سرگلوله هاوان ۱۴ تن به شمول زنان و اطفال زخمی و ۱ کودک دیگر جان باخته است.

اکبربامیک، آمر بررسی حادثات فرماندهی پولیس بامیان روز پنجشنبه ۱۷ سپتمبر (۲۷ سنبله) به صدای امریکا گفت که این انفجار زمانی به وقوع پیوسته است که نزدیک به ۲۰ تن از باشندگان محل در روستای "بورغسو" درۀ فولادی مصروف جمع‌آوری حاصلات کچالو بودند.

او افزود: "۱۴ نفر از اثر یک انفجار در ساحۀ بورغسوی درۀ فولادی که مصروف جمع‌آوری کچالو بودند زخمی شده و یک کودک به دلیل شدت انفجار تلف شده است".

آقای بامیک گفت که زخمی‌های این رویداد اعضای یک فامیل اند که شامل زنان و کودکان نیز می‌شود.

پولیس بامیان گفته که هنوز نوعیت انفجار مشخص نشده است؛ اما تحقیقات در باره نوعیت مواد انفجاری جریان دارد.

شماری از زخمی‌های این رویداد که وضعیت شان وخیم خوانده شده اند به کابل منتقل شده است و شماری دیگری از آنان در شفاخانۀ ولایتی بامیان تحت درمان قرار دارند.

داکتر فهیم، سرپرست شفاخانۀ ولایتی بامیان دراین‌باره به صدای امریکا گفت: "یک کودک که شدید زخمی بود به کابل منتقل شد و ۱۳ تن به شمول زنان و کودکان در این شفاخانه تحت تداوی قرار دارند".

اما مختار حسینی، یک باشندۀ محل گفت که همزمان دو انفجار در محلی که زنان و اطفال مصروف جمع آوری کچالو بودند صورت گرفته است.

بامیان از ولایات امن افغانستان است که در ۱۹ سال اخیر شاهد کمترین رویدادهای امنیتی بوده است. اما بقایایی مواد انفجاری و ماین‌های باقی‌مانده از جنگ‌های داخلی در این ولایت همواره سبب بروز چنین حوادث شده است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/explosion-killed-one-child-and-wounded-14/5586895.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading