بازتاب نیوز

دفع حمله‌ی طالبان بر مرکز ولسوالی «گیزاب» ارزگان؛ پنج نفر به‌شمول یک غیرنظامی کشته شدند

٢٧ سنبله ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: مسئولان محلی در ولایت ارزگان تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان در مرکز ولسوالی گیزاب این ولایت، پنج نفر به‌شمول نیروهای دولتی کشته شده‌اند.

زرگی عبادی، سخن‌گوی والی ارزگان امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ سنبله) به روزنامه اطلاعات روز گفت که طالبان این حمله‌ی شان را حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد از سه استقامت غرب، شرق و جنوب در مرکز ولسوالی گیزاب راه‌اندازی کرده‌اند.

آقای عبادی افزود که در جمع کشته‌شدگان، سلطان‌محمد خان، از فرماندهان نیروهای خیزش مردمی، دو عضو این نیروها، یک محافظ ولسوال گیزاب و خانم سلطان‌محمد شامل اند.

او همچنان افزود که در جریان درگیری‌ها در این حمله‌ی طالبان، دو سرباز دیگر نیروهای دولتی نیز زخمی شده‌اند.

سخن‌گوی والی ارزگان افزود که این حمله‌ی طالبان پس از چند ساعت و با اعزام نیروهای بیش‌تر به محل، دفع شده است. او گفت که در جریان ضدحمله‌ی نیروهای دولتی به جنگ‌جویان گروه طالبان نیر تلفاتی وارد شده، اما رقم آن هنوز مشخص نشده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

ولایت ارزگان در جنوب کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت حضور و فعالیت گسترده دارند.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/106919/repel-taliban-attack-uruzgans-gizab-district-center-five-people-including-civilian-killed/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading