بازتاب نیوز

ناتو در مراسم تحویل 4 جنگنده: اجازه تبدیل افغانستان به مرکز تروریسم را نمی‌دهیم

٢٧ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ماموریت حمایت قاطع در افغانستان اظهار داشت که چهار هواپیمای «ای-29» را به نیروهای هوایی ارتش افغانستان داده است.

در این مراسم، مقامات حمایت قاطع تاکید کردند که اجازه نخواهند داد تا افغانستان بار دیگر به مکان امنی برای تروریسم تبدیل شود.

یکی از فرماندهان حمایت قاطع در این مراسم گفت که تاکنون 18 هواپیمای جنگی به ارتش افغانستان سپرده شده است و تا چند ماه دیگر شش هواپیمای دیگر نیز به ارتش این کشور تحویل می‌شود.

«اسدالله خالد» سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز در این مراسم اظهار داشت که تحویل این هواپیماها پیام روشنی است مبنی بر این که همکاری افغانستان و متحدانش در ناتو ادامه خواهد یافت.

وی اظهارداشت که نیروهای ارتش افغانستان توان دفاع مستقل را دارند و از خاک این کشور دفاع خواهند کرد. بنابراین دشمنان فکر و خیال انحالال ارتش را در سر نپرورانند.

وزارت دفاع آمریکا شهریور 97 اعلام کرد که این وزارتخانه قرارداد تهیه هواپیماهای بال ثابت «سوپرتوکانو» برای نیروی هوایی افغانستان را تا سال 2024 تمدید کرد.

چرا آمریکا در افغانستان از هواپیماهای ملخی «سوپرتوکانو» استفاده می‌کند؟نیروی هوایی افغانستان 8 هواپیمای «سوپرتوکانو» را وارد عملیات علیه مخالفان کردادعای آمریکا درباره تحویل 200 بالگرد به افغانستان/ جایگزینی تجهیزات نظامی روسی کلید خورد

براساس گزارش «دیپلمات»، برای تجهیز نیروی هوایی افغانستان سفارش ساخت 26 فروند از هواپیماهای سوپرتوکانو داده شده است.

گزارش افزود که از این هواپیماها برای آموزش و عملیات‌ها استفاده می‌شود.

گفته می‌شود که 20 هواپیمای جنگی سوپر توکانو اِی-29 جایگزین هلیکوپترهای جنگنده «اِم آی-35» می‌شود.

انتهای پیام/

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/27/2350820/ناتو-در-مراسم-تحویل-4-جنگنده-اجازه-تبدیل-افغانستان-به-مرکز-تروریسم-را-نمی-دهیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading