بازتاب نیوز

ده‌ها مهاجر خود را از یک لاری یخچالی در اتریش نجات دادند

٢٧ سنبله ١٣٩٩ دويچه وله

ده‌ها مهاجر توانستند خود را از یک لاری یخچالی در اتریش نجات دهند. این حادثه خاطرات تراژدی سال ۲۰۱۵ را در اذهان زنده کرد که در آن ۷۱ مهاجر در یک لاری یخچالی جان داده بودند. مقام‌های اتریش از افزایش قاچاق انسان خبر داده اند.

بیش از ۴۰ مهاجر موفق شدند خود را از یک لاری یخچالی در ایالت اتریش سفلی نجات دهند. پولیس گفته است که این مهاجران از کشورهای سوریه، عراق و ترکیه اند و افراد زیر سن نیز در میان شان هستند. به گفته پولیس، وضعیت صحی این مهاجران خراب است.

مقام‌ها گفته اند که این مهاجران در وضعیت سختی قرار گرفته بودند و در داخل این لاری چنان سر و صدا ایجاد کردند که راننده مجبور شد لاری را متوقف کند. این مهاجران گفته اند که ترس داشتند در داخل این لاری به دلیل کمبود اکسیجن جان بدهند. این لاری سیستم تهویه هوا نداشته است و چندین تن از مهاجران بیهوش شده بودند.

پولیس اتریش روز چهارشنبه اعلام کرد که این لاری یک هفته پیش در نزدیکی یک پل در کنار یک شاهراه یافت شده است که از شهر ویانا ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. شاهدان عینی گزارش داده اند که چندین تن از مهاجران خود را از این لاری پایین انداخته و به مزرعه فرار کردند. پولیس با استفاده از هلیکوپتر این محل را جستجو کرد و ۳۸ تن را موقتاً بازداشت نمود که اکثر آن‌ها باید تحت تداوی صحی قرار می‌گرفتند.

راننده ۵۱ ساله این لاری که یک شهروند ترکی مقیم رومانیا است، نیز در جمع بازداشت شدگان است. بازجویان گفته اند که این لاری از رومانیا حرکت کرده و با عبور از مجارستان وارد اتریش شده است. قاچاقچیان با دقت زیاد در این لاری برای این ۴۳ مهاجر مخفیگاه ایجاد کرده بودند.

این مهاجران به ماموران پولیس گفته اند که از مسیرهای متفاوت از ترکیه به رومانیا آورده شده و مدت طولانی در این کشور نگهداری شده اند. آن‌ها سپس به یک منطقه جنگلی در نزدیکی مرز مجارستان برده شده و در این لاری یخچالی جابجا گردیده اند.

کارل نهامر، وزیر داخله اتریش گفت که مبارزه علیه قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی باید ادامه یابد. اداره مبارزه با جرایم جنایی در ایالت اتریش سفلی از افزایش موارد قاچاق انسان خبر داده است. بازجویان تلاش دارند که شبکه‌های قاچاق انسان را نابود کنند.

زنده شدن خاطرات تراژدی ۲۰۱۵

این قضیه یک تراژدی تلخ سال ۲۰۱۵ را در خاطرات زنده کرد. در آن سال ۷۱ مهاجر در داخل یک لاری یخچالی خفه شده و جان دادند. پس از آن واقعه پولیس اتریش چندین قاچاقبر انسان را بازداشت کرد. محکمه‌ای در مجارستان چهار تن از قاچاقبرانی را که در این حادثه دست داشتند، به حبس ابد محکوم کرد.

Af/pa (dpa, Polizei Niederösterreich)

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/دهها-مهاجر-خود-را-از-یک-لاری-یخچالی-در-اتریش-نجات-دادند/a-54959707?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading