بازتاب نیوز

ارتش افغانستان به دستور پنجاب منحل نمی‌شود

٢٧ سنبله ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید: «دشمن نباید فکر کند که می‌تواند ارتش افغانستان را به دستور پنجاب دوباره منحل کند».

به گزارش افغان نیوز: آقای خالد، امروز پنج‌شنبه(27، سنبله) این سخنان را در مراسم تحویل‌دهی چهار فروند هواپیمای نظامی از سوی امریکا به ارتش افغانستان بیان کرد.

این چهار هواپیما که نوعیت آن «ای – ۲۹» است، امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ سنبله) در مراسمی در کابل به نیروهای ارتش سپرده شد.

فرمانده بخش «سیستیکای» مأموریت حمایت قاطع، در این نشست گفت که تاکنون ۱۸ هواپیمای جنگی به ارتش افغانستان سپرده شده و تا چند ماه دیگر شش هواپیمای دیگر نیز به ارتش واگذار خواهد شد.

در این مراسم، سرپرست وزارت دفاع گفت که تحویل این چهار جنگنده در شرایط کنونی، پیام واضح همکاری سازمان ناتو به منظور تامین ثبات در افغانستان را می‌رساند.

خالد با اشاره به روند صلح تاکید کرد که «دشمن نباید فکر کند که می‌تواند ارتش افغانستان را به دستور پنجاب دوباره منحل کند».

او افزود در حالی که مذاکرات در قطر جریان دارد، جنگ در کشور برای امتیازگیری در میز مذاکرات، افزایش یافته‌است.

سرپرست وزارت دفاع با بیان این‌که نیروهای امنیتی، توانایی تامین امنیت را دارند، گفت: «اگر دشمن به این فکر است که آنان به زور می‌توانند همه‌چیز را تسخیر بکنند، این خواب و خیال است.»

این درحالی است که اعضای هیات مذاکره کنند دولت می‌گویند که آنها روی تامین آتش‌بس تاکید دارند اما طالبان می‌خواهند که اول بالایی نوعی نظام آینده بحث شود.


لینک اصلی: http://afghannews.af/ارتش-افغانستان-به-دستور-پنجاب-منحل-نمی‌شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading