بازتاب نیوز

دفتر سیاسی طالبان: هدف ما پایان اشغال و برپایی نظام اسلامی است

٢٧ سنبله ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد نعیم وردک» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت که همزمان با آغاز نشست‌های ابتدایی مذاکرات صلح، طالبان خشونت‌های خود را کاهش داده‌ است اما دولت عملیات‌های تهاجمی را متوقف نکرده‌ است.

وی در گفت‌وگو با طلوع اظهار داشت که معقول نیست که جنگ 20 ساله در ساعتی به پایان برسد بنابراین باید درباره دلایل این جنگ بحث شود و مشکلات بصورت نهایی به پایان برسد. سپس آتش‌بس برقرا شود.

نعیم ادامه داد که اگر مشکلات برطرف نشود، احتمال این که فردا در میز مذاکرات به توافق نرسیم وجود دارد.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان درباره نظام آینده افغانستان نیز گفت که طالبان یک نظامی اسلامی می‌خواهند که در آن ارزش‌های مردم این کشور تعریف شود.

وی تاکید کرد که هدف ما پایان اشغال است و همچنین برپایی نظام واقعی اسلامی که پاسخگوی مردم باشد.

نعیم اظهار داشت که مذاکرات صلح بین‌الافغانی با فراز و فرودهایی همراه است اما با این وجود خوشبین هستیم ما با اراده قوی وارد روند صلح شدیم و تصمیم به حل این مشکل داریم.

تیم مذاکره کننده افغانستان بار دیگر خواستار پایان جنگ دولت و طالبان شداولویت‌های مذاکره؛ نخستین اختلاف تیم‌های افغانستان و طالبان در قطرسخنگوی تیم دولت افغانستان: تیم‌های دولت و طالبان در بیشتر موارد توافق دارندمعاون اشرف غنی: هیچ معامله‌ای درباره نظام افغانستان با طالبان نمی‌شودطالبان: ائتلاف با دولت اشرف غنی ما را نیز غرق خواهد کرد

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که تیم مذاکره کننده دولت افغانستان با طالبان درباره دستور کار مذاکرات هنوز به توافق نرسیده است.

از سوی دیگر، دولت افغانستان نظام کنونی و قانون اساسی این کشور را خط قرمز اعلام کرده است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/27/2350844/دفتر-سیاسی-طالبان-هدف-ما-پایان-اشغال-و-برپایی-نظام-اسلامی-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading