بازتاب نیوز

سیلاب‌‌های پروان؛ ۸۷ کودک کشته و ۸۵ کودک یتیم شدند

٢٧ سنبله ١٣٩٩ سلام وطندار

مسئولان ریاست کار و امور اجتماعی ولایت پروان می‌گویند، در سیلاب‌های اخیر این ولایت ۸۷ کودک جان باخته و ۸۵ کودک دیگر یتیم شده‌اند.

وکیل‌احمد سهیل، رئیس کار و امور اجتماعی ولایت پروان امروز (پنج‌شنبه، 27 سنبله/شهریور) در نشستی با حضور سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در این ولایت می‌گوید، از میان ۸۵ کودک، ۵۷ کودک پدر یا مادرشان فوت کرده‌اند و ۲۷ کودک دیگر پدر و مادرشان را از دست داده‌اند.

بشیراحمد ته‌ینج، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در سفرش به این ولایت تفاهم‌نامه‌یی را با نهاد خصوصی آموزشی و تحصیلی غبار شمال امضا کرد. بر بنیاد این تفاهم‌نامه، این نهاد خصوصی ۲۰ تن از این کودکان بی‌سرپرست را آموزش می‌دهد. آقای ته‌ینج می‌گوید، در روزهای آینده کمک‌های بیشتری برای کودکان بی‌سرپرست صورت خواهد گرفت.

امین‌الله شکوری، معاون شورای ولایتی پروان از بی‌توجهی شماری وزارت‌ها به ویژه  وزارت‌های امور زنان و معارف به قربانیان سیلاب‌های اخیرانتقاد می‌کند.

در نتیجۀ سیلاب‌های بیست روز پیش در شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان، بیش از 100 تن به شمول کودکان کشته و نزدیک به 128 تن دیگر زخمی شدند. این سیلاب‌ها افزون بر خسارات هنگفت جانی و مالی، شبکه‌ها و زیربناهای این شهر را نیز ویران کرده است.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=57432

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading