Baztab News

انفجار انتحاری در غرب کابل ۳۱ کشته و ۵۷ زخمی برجای گذاشت

٨ قوس -٦٢٣ خبرگزاری بخدی

وزارت صحت عامه‌ی کشور تأیید کرده‌است که حوالی ساعت ده صبح ام‌روز (یک‌شنبه، ۲ ثور) در انفجار انتحاری بر ورودی یک مرکز «اداره‌ی ثبت احوال نفوس» در غرب کابل، ۳۱ نفر کشته شده‌اند.

وحید مجروح، سخن‌گوی این وزارت گفته‌است که بر اساس آمار این وزارت؛ در این روی‌داد، ۵۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

هم‌چنان نجیب‌الله‌ی دانش، سخن‌گوی وزارت داخله‌ی کشور گفته‌است که این انفجار زمانی در ورودی یکی از مراکز «اداره‌ی ثبت و احوال نفوس» در ساحه‌ی مهتاب قلعه‌ی دشت برچی، از مربوطات حوزه‌ی ششم امنیتی پولیس رخ داده‌است که فرد مهاجم مواد انفجاری هم‌راهش را در میان مراجعین این مرکز منفجر کرده‌است.

به گفته‌ی او؛ مهاجم انتحاری پیاده بوده‌است.

در همین حال، شاهدان روی‌داد به خبرگزاری بخدی نیز گفتند که فرد انتحاری در بیرون از محوطه‌ی این مرکز «اداره‌ی ثبت و احوال نفوس» مواد هم‌راهش را در صف مراجعین این مرکز منفجر داده‌است.

به گفته‌ی آن‌ها؛ حین این انفجار شمار زیادی از دانش‌آموزان یک مکتب در نزدیکی این مرکز نیز در حال عبور و مرور از این محل بوده که آسیب دیده‌اند.

مسوولیت این روی‌داد را گروه داعش به عهده گرفته‌است.

این روی‌داد در حالی به وقوع پیوسته‌است که «اداره‌ی ثبت و احوال نفوس» کشور از چندی پیش به منظور توزیع تذکره مبنی بر تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان که بر اساس آن، انتخابات آینده‌ی کشور با تذکره‌های ورقی برگزار می‌شود، چندین مرکز سیار در قسمت‌هایی از شهر کابل ایجاد کرده‌است.

گفته می‌شود که مراکز این اداره که در غرب شهر کابل ایجاد شده‌است، به دلیل ازدحام جمعیتی شلوغ‌تر است و تدابیر امنیتی آن نیز ضعیف می‌باشد که به گفته‌ی شاهدان روی‌داد انتحاری ام‌روز فقط یک پست بازرسی در ورودی ساختمان این مرکز فعال است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/انفجار-انتحاری-در-غرب-کابل-۳۱-کشته-و-۵۷/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading