بازتاب نیوز

کمیسیون امنیت داخلی مجلس نمایندگان خواهان تعلیق وظیفه رییس امنیت ملی تخار شد

٤ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری بخدی

کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس نمایندگان کشور در پیوند به حمله تروریستی ناکام بر جان عبدالباقی ملک‌زاده، عضو این مجلس، خواهان بررسی دقیق این رویداد و تعلیق وظیفه آمر امنیت ولایت تخار شد.

جلسه هفته وار کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس نمایندگان به ریاست محمد اقبال صافی دیروز با حضور ویس احمد برمک، وزیر داخله، معین اوپراتیفی ریاست عمومی امنیت ملی و شماری از مسوولان امنیتی مرکز و ولایت تخار برگزار شد.

در این جلسه مسوولان امنیتی ولایت تخار که برای بررسی چگونگی حمله تروریستی به جان عبدالباقی ملک‌زاده توظیف شده بود، گزارشی را مطرح کرد، اما این گزارش قناعت آقای ملک‌زاده را کسب نکرد.

عبدالباقی ملک‌زاده، نماینده مردم تخار در شورای ملی پیشتر جهت بازدید از مردم و اشتراک در مراسم فاتحه خوانی به این ولایت رفته بود، هدف حمله افراد مسلح قرار گرفت و از این حمله جان به سلامت برد.

در خبرنامه کمیسیون امور داخلی و امنیت ملی مجلس نمایندگان آمده است که مسوولان توظیف شده گزارشی در مورد این حمله ارایه کرده و گفته اند که حمله ترورستی بالای وکیل عبدالباقی از طرف مخالفان دولت صورت نگرفته بلکه این حمله توسط تعدادی از افراد مسلح غیری مسئول صورت گرفت است.

از سویی هم گفته شده که تیم بررسی از طرف ریاست امنیت ملی توظیف شده و تحقیقات آنان در این مورد جریان دارد.

در این جلسه فیصله بر آن شده تا هیاتی از جانب مجلس نمایندگان با ترکیب از ارگان‌های امنیتی جهت بررسی از نزدیک موظف شده است و همچنان تا زمانی که بررسی تکمیل نشده باشد وظیفه رئیس امنیت ملی آن ولایت به حالت تعلیق قرار داده شود.

گفته شده در این جلسه همچنان چالش ها و مشکلات امنیتی ولایت‌های کشور و بخصوص ولایات غور، غزنی و کنر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/کمیسیون-امنیت-داخلی-مجلس-نمایندگان-خو/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading