بازتاب نیوز

ریاست جمهوری به بازیکنان تیم ملی کرکت، مدال‌های دولتی غازی محمدایوب خان را اعطا کرد

٥ ثور ١٣٩٧ خبرگزاری بخدی

محمداشرف غنی، رییس‌ جمهوری کشور به بازیکنان تیم ملی کرکت مدال‌های دولتی غازی محمدایوب خان فاتح میوند و مکافات نقدی تفویض کرد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای گفته در مراسمی که به همین مناسبت شام دیروز در قصر چهارچنار ارگ تدویر یافت، رییس‌جمهورغنی ضمن تبریکی به بازی‌کنان تیم ملی کرکت افغانستان از آنها تشکر کرد که از افغانستان نمایندگی خوب و موثر نموده اند.

آقای غنی گفته: ” شما سفیران واقعی کشور هستید، من و همه مردم بالای شما افتخار می‌کنیم.”

آقای غنی خطاب به بازی‌کنان تیم ملی کرکت گفته: ” شما از کشوری نمایندگی می‌کنید که نامش به جنگ و مرگ گره‌خورده است، اما شما کلمۀ زندگی را به آن اضافه نموده‌اید. به تلاش‌ها و موفقیت‌های‌تان به همه نشان‌دادید که افغان‌ها به گونۀ منظم و منسجم این چنین افتخارات و قهرمانی را کسب می‌نمایند که همه به آن افتخار کنند.”

تیم ملی کرکت کشور اخیرن در مسابقات راهیابی جام جهانی با چهار پیروزی و سه شکست راهی جام جهانی کرکت ۲۰۱۹ شد.

در همین حال رییس جمهوری گفته که در سال جاری و در شرایط دشوار، بازیکنان تیم ملی کرکت به افغانستان در سطح بین المللی افتخار بخشیده است.

آقای غنی، راه‎یابی کرکت افغانستان به مسابقات جهانی ۲۰۱۹ را به آنها مبارک گفته و مدیریت خوب تیم ملی کرکت را کرده است.

به گفته رییس جمهور، تیم ملی کرکت دیسپلین افغانستان را در زبان بین‌المللی وارد ساخته است و آرزو دارد که این دیسپلین در سراسر افغانستان رایج شود.

در همین حال اصغر ستانکزی، کپتان تیم ملی کرکت افغانستان از توجه و تشویق همیشگی رییس‌ جمهور تشکر کرد و درخصوص فعالیت‌ها، دستاوردها و موفقیت‌های خویش معلومات ‌داد.

از سویی هم رییس‌جمهورغنی گفته که تیم ملی کرکت کشور مستقل و مسلکی است و بازی و موفقیت کسب می‌کند، از این جهت مداخله سیاسی در تیم ملی کرکت جای نداشته و قابل قبول نمی‌باشد.

آقای غنی به بازی‌کنان تیم ملی کرکت افغانستان اطمینان‌داده که به همه مشکلات شما به شمول مشکل زمین، به گونۀ اساسی رسیدگی خواهد شد.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/ریاست-جمهوری-به-بازیکنان-تیم-ملی-کرکت،/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading