Baztab News

والی فراه: حمله ی طالبان بر این ولایت از آن سوی مرز طراحی شده بود

٢٥ ثور ١٣٩٧ پاسبانان

پاسبانان- کابل:

عبدالبصیر سالنگی والی فراه در تماس با رسانه ها گفته است، حمله ی امروز از آن سوی مرز طراحی شده است. عبدالبصیر سالنگی والی فراه در تماس با یک رسانه ی خصوصی گفته است: «نبرد در فراه به شدت جریان دارد. این حمله از آن سوی مرز طراحی شده بود و هراس افگنان به حمله های شان از دیشب به این سو بر فراه افزایش یافته است.»

از سوی هم بزرگان قومی و شورای ولایتی فراه می گویند: هم اکنون درگیری در ولایت فراه سخت جریان دارد، بزرگان قومی مدعی شده اند که سپاه پاسداران برای کمک رسانی به طالبان برخی از گروه ها را آماده کرده و به این سو می فرستد. بزرگان قومی عامل مداخله های ایران را جلوگیری از ساخت بند برق بخش آباد در این ولایت میدانند.

از سوی هم وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که این طرح از سوی پاکستان سازمان دهی شده بود. محمد رادمنش معاون سنخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید: « تمامی گروه های هراس افگن مشمول جنگجویان آسیای میانه در پاکستان حضور دارند. جنگ افزارها در پاکستان جمع می شود و به توسط قاچاقبران به افغانستان آورده می شود و به هراس افگنان داده می شود و مافیا و گروه های هراس افگنی نبرد را به دیگر ولایت ها کشانده اند و این همه برنامه ها از سوی استخبارات منطقه پشتیبانی می شود.»

در همین حال رییس شورای ولایتی فراه از حکومت می خواهد که نیروهای تازه نفس به فراه بفرستند. مسؤولان شورای ولایتی فراه گفته اند هم اکنون حمله های طالبان بر این ولایت عقب زده شده است.

The post والی فراه: حمله ی طالبان بر این ولایت از آن سوی مرز طراحی شده بود appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: http://pasbanan.com/dr/farah-governor-attack-on-this-province-was-designed-by-iran/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading