Baztab News

گزارش تازه‌ی یوناما: پارلمان افغانستان بخشی از مشکل فساد اداری است

٢٥ ثور ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: دفتر معاونیت سازمان ملل(یوناما) در کابل با نشر گزارش تازه‌ی در مورد مبارزه با فساد اداری اعلام کرد که پارلمان افغانستان در راستای مبارزه علیه فساد اداری کاری انجام نداده و بخشی از مشکل فساد است.

یوناما گزارش تازه‌اش را زیر عنوان « مبارزه افغانستان علیه فساد اداری؛ از استراتژی‌ها تا تطبیق» امروز (سه شنبه ۲۵ ثور) منتشر کرد.

United Nations welcomes ‘reinvigorated efforts’ in #Afghanistan’s corruption reform agenda. Read more on UNAMA new report here: https://t.co/1Jy5NE7WUB. pic.twitter.com/B572rmuOi9

— UNAMA News (@UNAMAnews) May 15, 2018

تدامیچی یاماموتو، نماینده‌ی خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان هنگام نشر این گزارش در یک نشست خبری گفت:« این موضوع کاملا روشن گردیده است که تمام نهادهای افغان همراه با تمام بخش‌های جامعه، حال باید در امر مبارزه با فساد برای بازسازی یکپارچگی، حسابدهی و شفافیت در کشور با اجندای بلند مدت، سهیم شوند.»

وی تأکید کرد که فساد هنوز هم مانع اصلی فرا راه تأمین صلح و ثبات در افغانستان است.

این نهاد گفته که به رغم تلاش‌های حکومت و نهادهای عدلی و قضایی، پارلمان افغانستان کار برای مبارزه با فساد اداری انجام نداده است.

در این گزارش آمده است:« قوه مقننه افغانستان بخشی از مشکل فساد بوده و اکثرا تلاش صورت نگرفته تا بخشی از راه حل باشد.»

یوناما با تأکید به مجازات مقام‌های بلند رتبه‌ی حکومت افغانستان گفته است که باید تلاش‌های بیشتر برای تعقیب عدلی قضایای فساد اداری انجام شود.

این گزارش در حالی منتشر می‌شود که نمایندگان مردم در شورای ملی همواره به فساد و کارهای غیر قانونی متهم شده‌اند.

نوشته گزارش تازه‌ی یوناما: پارلمان افغانستان بخشی از مشکل فساد اداری است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

لینک اصلی: http://etilaatroz.com/60765/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading